Bilet za 350 groszy do teatrów w Pomorskiem

Teatr Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Dnia Teatru Publicznego teatry w Polsce wezmą udział w organizowanej po raz piąty akcji BILET ZA GROSZE. Teatr Wybrzeże włączył się do akcji i bilet na spektakl TAJEMNICZA IRMA VEP prezentowany w środę, 22 maja o godzinie 19.00 na Dużej Scenie będzie kosztował jedynie 350 groszy! Bilety do kupienia wyłącznie w kasie teatru w Gdańsku od 18 maja od godziny 14.00 (jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety).

Opera Bałtycka

Przed nami wielkie święto – Dzień Teatru Publicznego. Świętujmy razem! W niedzielę, 19 maja, specjalnie z tej okazji przypominamy odcinek Pomposa i Pomposo dla młodych widzów i całych rodzin. Każdy widz może mieć bilet na ten spektakl za 350 groszy.

Bilety można kupić w kasie biletowej Opery wyłącznie w sobotę 18 maja br. (godz. 14.00-19.00)  Zapraszamy wszystkich, którzy nie widzieli tego odcinka, bądź chcą raz jeszcze przeżyć niezwykłe odwiedziny u Królowej Turandot. Zabrzmią przepiękne utwory, do odgadnięcia będzie nie jedna zagadka.

Teatr Miniatura

W niedzielę 19 maja bierzemy udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji BILET DO TEATRU ZA 350 GROSZY. W ramach akcji na nagradzany spektakl dla dorosłych WIELORYB w reżyserii Jacka Głomba możecie kupić bilety w specjalnej cenie 350 groszy. Bilety można kupić tylko w kasie teatru od godziny 10.00. WIELORYB to sensacyjno-fantastyczna opowieść z Lechem Wałęsą w tle, która zaczyna się nietypowo sceną na podwórku teatru. Możecie więc zobaczyć nasz teatr z zupełnie innej strony :)

Nowy Teatr 

W tym roku w akcji bierze udział spektakl „Skrzypek na dachu”, który odbędzie się 20 maja o godz. 18.00 na Dużej Scenie Nowego Teatru. Bilety będzie można kupić od 18 maja wyłącznie w kasie Nowego Teatru (1 osoba może kupić tylko 2 bilety).

Teatr Lalki Tęcza

Tęcza zaprezentuje w ramach tej akcji spektakl „Osobliwe zdarzenie” w reż. Matteo Spiazzi’ego. Przedstawienie pokażemy 23 maja (czwartek), ale bilety dostępne będą wyłącznie w kasie Teatru 18 maja (sobota). To wyjątkowa okazja, by odwiedzić Tęczę kupując bilet za 3,5 złotego, czyli tanio jak nigdy.

Gdański Teatr Szekspirowski

W Teatrze Szekspirowskim zobaczymy spektakl Koniec miłości w wykonaniu Teatru Polskiego z Bydgoszczy.  Akcja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

O projekcie

W tegorocznej akcji weźmie udział blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień – aż do 24 maja.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz piąty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W akcję zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W tegorocznej akcji BILET ZA GROSZE weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Piąty Dzień Teatru Publicznego chcemy świętować pod znakiem SUKCESU. Przede wszystkim sukcesu wszystkich teatrów publicznych, które pracują pełną parą, na najwyższych obrotach, realizując swoją misję. Mamy w teatrach coraz więcej widzów w różnym wieku, nowe premiery, ożywioną klasykę i najświeższe propozycje młodych dramatopisarzy. To jest też sukces naszej akcji „Bilet do teatru za grosze”, bo realizujemy ją wspólnie po raz piąty i weźmie w niej udział blisko sto teatrów i tyle samo spektakli. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się też do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Trzeba przypominać, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł.” – pisze Dorota Buchwald.