22.05 Alex, Feeria i Gdańska Szkoła Artystyczna

Termin: 22.05.2019, godz. 18.00
Miejsce: GCH Manhattan
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez evenea: http://bit.ly/2LqQ7wj

Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne FEERIA i Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado zapraszają na spektakl pt. ALEX spektakl w formule Teatru Forum

Występują: Paulina Reglińska, Małgorzata Polakowska, Szymon Kabaciński, Przemysław Jurewicz, Dorian Zypper
Prowadzący: Jacek Panek

Alex ma 17 lat i pozornie jest „typowym nastolatkiem”. Chodzi do liceum, trenuje boks i właśnie rozpoczął nowy związek z dziewczyną. Uporządkowany świat bohatera zostanie poddany próbie, kiedy Alex zacznie rozumieć, że nie pasuje do roli, jaką przypisało mu życie. Opresja otoczenia sprawia, że Alex musi podjąć decyzję – albo będzie żył w zgodzie z własną naturą, albo wbrew niej.

W Polsce o problemach osób transpłciowych nie mówi się równie często, jak o problemach dotyczących reszty środowiska LGB. A jednak to właśnie osoby transpłciowe doświadczają największego niezrozumienia ze strony społeczeństwa. O niezgodności pomiędzy ciałem a wewnętrznym odczuwaniem płci a także różnych odcieniach rzeczywistości osób trans porozmawiamy w naszej najnowszej produkcji Teatru Forum.

Teatr Forum dzięki swojej interaktywnej formule, pozwala widzom wejść na scenę, przejąć rolę głównego bohatera i zmierzyć się z jego wyborami. To od Was zależy, jak potoczą się jego losy!
Wydarzenie odbywa się w ramach Trójmiejskich Dni Równości.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk