6.10 Debata z cyklu Kongres Kultury Pomorskiej „Mapa i terytorium” w Słupsku

Teatr Rondo bedzie gościł uczestników drugiej z czterech debat regionalnych.

Termin: 6.10.2016, godz. 10.00-14.00
Miejsce:  Słupsk, Teatr Rondo, ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 5
Wstęp wolny

Zasięg terytorialny – powiaty: bytowski, człuchowski, lęborski, słupski i Słupsk.

Zaproszeni paneliści: Dominik Nowak – dyrektor Nowego Teatru w Słupsku, Magdalena Mijewska – dyrektor Wydziału kultury UM Słupsk; Jaromir Szroeder – aktywista kulturalny z Bytowa, Natalia Zarańska – szefowa projektu PaT z Lęborka, Adam Bondarenko – Stowarzyszenie Pro Kultura z Człuchowa

„Mapa i terytorium” to cykl debat regionalnych, które stanowią rozpoznanie sytuacji w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności poza Trójmiastem.

Kongres Kultury Pomorskiej

Podczas debat, które w bieżącym roku odbędą się w 4. miejscowościach (Dzierzgoń 3.10, Słupsk 6.10, Pruszcz Gdański 8.11, Wejherowo 15.11), chcemy zaprezentować ideę Kongresu Kultury Pomorskiej i, przede wszystkim, wysłuchać wszystkich zainteresowanych miejscem i znaczeniem kultury w naszej społeczności. Nasze zaproszenia kierowane będą do artystów, twórców, prowadzących instytucje kultury, organizacje pozarządowe, aktywistów, animatorów, menedżerów, sponsorów, przedstawicieli grup nieformalnych, urzędników oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych.

Debaty stanowią ważny element rozpoznania danego subregionu, jego specyfiki merytorycznej i finansowej, co ma zmierzać do postawienia diagnozy na temat stanu pomorskiej kultury, w tym określenie potrzeb i celów. Celem debat jest kulturalne zmapowanie Pomorza i stworzenie ogólnodostępnej bazy danych. Debaty mają również ukazać bogactwo i różnorodność kultury pomorskiej, a także promować dobre praktyki środowiskowe i ponadregionalne. Każda z debat niesie ze sobą integrowanie środowiska kulturalnego na Pomorzu, w tym wypracowanie wspólnych komunikatów przedkongresowych.  Kongres Kultury Pomorskiej bez mocnego głosu Regionu jest działaniem zbytecznym, dlatego liczymy na aktywną obecność na debacie i Kongresie. Hasłem przewodnim Kongresu jest „Kultura porozumienia” – mamy nadzieję razem z uczestnikami wypełnić je żywą treścią.

Harmonogram najbliższych debat regionalnych:
6 października Słupsk, Teatr Rondo
8 listopada Pruszcz Gdański, Faktoria Kultury
15 listopada Wejherowo, Filharmonia Kaszubska

Fot. Google maps

Dodaj komentarz