5.06 Spektakl “Welcome Home Boys “ Kinoteatru Mumio w GTS

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na „Welcome Home Boys” – spotkanie w jednej przestrzeni kina i teatru.

Termin: 5.06.2016 r., godz. 19.00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
Bilety: 35-100 zł

„Welcome Home Boys” to spotkanie w jednej przestrzeni kina i teatru. Ich zaskakująca interakcja posunięta jest aż do zatarcia się granicy między filmem a przestrzenią sceniczną.

Autorski materiał filmowy, bardzo często przenikający się z akcją sceniczną, zakorzeniony jest w estetyce kina polskiego, czeskiego czy francuskiego lat 60. Nie brakuje też odniesień do filmu amerykańskiego. Dopełnieniem są motywy ludowe i baśniowe w charakterystycznym dla Mumio abstrakcyjno – absurdalnym sosie.

Spektakl „Welcome Home Boys“ to powrót do korzeni, do teatru z którego wszyscy twórcy Mumio wyrośli. To również ukłon w stronę własnych inspiracji i artystycznych odkryć.

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne,  literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.

Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa,  Szekspira, po Jarry’ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie , została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej.

Mumio zostało nagrodzone m.in. Teatralną Nagrodą im. Leona Schillera, Nagrodą ZASP oraz dwukrotnie Wiktorem. W drugim spektaklu do zespołu dołączył Jarosław Januszewicz, a obecnie multi-instrumentalista Tomasz Drozdek.

Scenariusz: Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Jarosław Januszewicz, Tomasz Drozdek
Reżyseria: Dariusz Basiński, Jacek Borusiński
Obsada: Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Jarosław Januszewicz, Tomasz Drozdek, Jadwiga Basińska (w części filmowej) i inni
Muzyka: MUMIO, kierownictwo muzyczne Tomasz Drozdek, Jarosław Januszewicz
Zdjęcia filmowe: Bartosz Piotrowski
Producent wykonawczy części filmowej: Aleksandra Kułakowska
Scenografia: Alicja Kaźmierczak
Kostiumy: Ewelina Gąsior
Charakteryzacja: Anna Warot
Czas trwania: 2h 30 min. (1 przerwa )

Dodaj komentarz