4-29.09 Bezpłatne warsztaty teatralne z Igorem Chmielnikiem

Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia mają na celu podjęcie próby zrozumienia i przeciwdziałania zjawisku zwanego hejtem i mową nienawiści. W programie przewidziano działania teatralne prowadzące do happeningu miejskiego w wykonaniu uczestników. Warsztaty umożliwią uczestnikom ekspresję własnych uczuć, pracę w grupie i zabawę teatrem pod opieką zawodowego aktora Igora Chmielnika.

Kontakt i zapisy: Rafał Jeka – Urząd Miejski w Słupsku, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych – e-mail: r.jeka@um.slupsk.pl, tel. 59 84 88 469. Warsztaty realizowane są w ramach kampanii „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści”. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

W Słupsku oraz Ustce trwa kampania społeczna „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści”, która ma na celu szerzenie świadomości oraz zmianę postaw powszechnie uznawanych za łamanie praw człowieka. Kampania powstała także w celu jednania ludzi, instytucji i organizacji pozarządowych chcących reagować na hejt i mowę nienawiści obecne w świecie realnym oraz wirtualnym.

Zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału w kampanii m. in. poprzez wykonanie zdjęć  indywidualnych lub grupowych z przygotowaną przez organizatorów kartką z hasłami sprzeciwiającymi się mowie nienawiści (do pobrania TUTAJ).

Zdjęcia można wykonać w dowolnej technice, aparatem lub telefonem komórkowym i przesłać na adres e-mail r.jeka@um.slupsk.pl. Zdjęcia będą sukcesywnie publikowane na fanpage`u kampanii https://www.facebook.com/S%C5%82upsk-i-Ustka-miastami-bez-nienawi%C5%9Bci-1589542394675293/.

UWAGA!
Aby zdjęcia mogły zostać opublikowane, niezbędne jest wyrażenie zgody na użycie wizerunku do celów kampanii – formularz do pobrania TUTAJ.

W przypadku pytań lub wątpliwości należy dzwonić pod nr (59) 8488 469.

Partnerami kampanii są: Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Miasto Słupsk, Miasto Ustka, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Koło Naukowe Psychologiczno – Socjologiczne „Kilka słów o człowieku…” przy I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku, Akademia Pomorska w Słupsku – Wydział Nauk Społecznych.

Dodaj komentarz