4.07-1.09 30. Lato Teatralne Sopot, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie „Lato Teatralne Sopot” 2019

Opisy wydarzeń:

Więcej na stronie www.teatratelier.sopot.pl

1) Koncert: Katarzyna Groniec – „Ach”

Wizualizacje: Hero Team
Stylizacja: Vasina Studio
Obrazy: Paulina Korbaczyńska

Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną. Coś za czym tęskni, czego mu brak, co chciałby, a nie może albo miał i utracił. Ziemia Utracona. Dobry tytuł na tomik poezji gdyby nie był parafrazą T. S. Eliota. „Najokrutniejszy miesiąc to kwiecień“ pisał poeta w „Ziemi Jałowej“. To prawda. Niezłe też bywają te poprzedzające kwiecień… ale co z tego? W końcu i tak nadchodzi wiosna.

„Ach!” – tytuł nowego albumu Katarzyny Groniec opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I tak w kółko – od początku do początku, bo wszystko jest cyklem, co jakiś czas, kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec.

Opiekę Artystyczną projektu objął Cezary Studniak – Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Podczas koncertu, poza premierowymi utworami z albumu „Ach!”, będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni” (2000 r.) wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.

Daty: 04.07-07.07.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 85 zł.

2) Spektakl:

Thomas Bernhard – „Siła przyzwyczajenia” (Die Macht der Gewohnheit)
Cyrk Egzystencjalny

Przekład: Monika Muskała
Reżyseria i kostiumy: André Hübner-Ochodlo
Scenografia: AHO, Stanisław Kulczyk
Muzyka: Adam Żuchowski, na podstawie „Kwintetu Pstrąg” F. Schuberta
Występują:
Caribaldi, dyrektor cyrku – Michał Kula
Wnuczka – Sylwia Oksiuta-Warmus
Żongler – Waldemar Cudzik
Pogromca – Adam Hutyra
Błazen – Bartosz Kopeć

Ile poświęci prawdziwy artysta, by stworzyć dzieło na miarę „wszystkich belzebubów świata”?
Wystarczy tylko chcieć.
Ćwiczyć!
Ćwiczyć!
Ćwiczyć!
Aż do śmierci.

Caribaldi, nad którym wisi faustowskie przekleństwo, by dotknąć istoty tworzenia – poświęci wszystko. Bez wątpienia, wszystkich! Zaślepiony swoją wizją dzieła perfekcyjnego najokrutniej katuje swoich artystów odzierając ich z ludzkiej godności.

Słynna komedia, która jest tragedią, jednego z największych pisarzy XX wieku wreszcie w Trójmieście!
Koprodukcja z Teatrem Nowym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Daty: 08.07-14.07.2019, godz. 19.30
(14.07.2019 – PREMIERA)
Cena biletu: 40 zł.
* Otwarta próba generalna: 25 zł.

3) Koncert: Syberyjski bard
Evgen Malinowski
„Jedno serce – dwie Ojczyzny”
Pieśni Okudżawy, Wysockiego i innych…

Urodziłem się Rosjaninem, ale Polakiem byłem zawsze… tak odpowiadam dziennikarzom, którzy pytają mnie, kim bardziej się czuję. I chociaż pół życia przeżyłem w Rosji, gdzie się urodziłem i wychowałem, to drugą połowę spędziłem w Polsce. Przyszło mi żyć nie tylko na przełomie wieków, lecz także na przełomie historycznych zmian społecznych i ustrojowych w Polsce i na świecie. Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości. „Jedno serce – dwie Ojczyzny” to opowieść o mojej drodze – i tej życiowej, i tej artystycznej; moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami, gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur.

Daty: 17.07-18.07.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 50 zł.

4) Monodram:

Ewa Błaszczyk – „Oriana Fallaci. Chwila w której umarłam”
Tekst: Remigiusz Grzela
Koncepcja inscenizacyjna: Zbigniew Brzoza
Muzyka: Jacek Grudzień
Projekcje: Anna Zuzanna Błaszczyk

Spektakl jest produkcją Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie.

Fallaci, jedna z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju. Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta.

Daty: 20.07-21.07.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 100 zł.

5) Koncert:

Katarzyna Żak – „Gadu, Gadu” Piosenki Agnieszki Osieckiej
Występują:
Katarzyna Żak oraz zespół muzyczny w składzie:
Hadrian Filip Tabęcki – piano
Bartłomiej Krauz – akordeon
Witold Cisło – gitara basowa
Piotr Malicki – gitar

Katarzyna Żak, jak sama podkreśla, miała to wielkie szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotkała nie tylko Wojciecha Młynarskiego, ale również Agnieszkę Osiecką. Tuż po ukończeniu Szkoły Teatralnej, będąc aktorką Teatru Współczesnego we Wrocławiu grała w spektaklu „Sztukmistrz z Lublina”, do którego piękną muzykę skomponował Zygmunt Konieczny, a wszystkie songi napisała Agnieszka Osiecka… Spotkanie z Agnieszką wywarło ogromne wrażenie na młodej wówczas adeptce sztuki aktorskiej. Po wielu latach zdecydowała się sięgnąć po Jej piękne piosenki interpretując je z aktorskim zacięciem.

W programie koncertu usłyszymy m.in.: Na całych jeziorach Ty”, „Szpetni czterdziestoletni”, „Okularnicy”, „Weselne dzieci”, „Siedzę w Mławie”, „Wariatkę”, „Balladę wagonową” czy „Cygankę”.

Daty: 22.07-23.07.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 40 zł.

6) Koncert:

Piotr Machalica – „Kofta” – Jakoś leci
Kierownictwo muzyczne, fortepian i aranżacje: Wojciech Borkowski

Po udanych projektach poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu i Janowi Wołkowi, Piotr Machalica zmierzy się z twórczością kolejnego wybitnego polskiego poety – Jonasza Kofty. Fascynacja Piotra Machalicy twórczością Jonasza Kofty i współpraca z doskonałym kompozytorem, aranżerem i akompaniatorem Wojciechem Borkowskim sprawiła, że usłyszycie Państwo dojrzały, nienachalny, melancholijny i zabawny koncert. Ciepły głos aktora, przemyślane interpretacje i ciekawe aranżacje wybrzmią w takich utworach jak np. „Pamiętajcie o ogrodach”, „Jakoś leci”, „Niedomówienie”, „Jej portret”, „Podróżą każda miłość jest” czy „Wakacje z blondynką”.

W czterech spektaklach, nad którymi pracowałam przed laty – „Zimy żal”, „Big Zbig Show”, „Zimy żal”, „Młynarski – trzy elementy” – występował Piotr. Bez niego te przedstawienia byłyby inne. Był doskonały. Często słyszałam od ludzi, którzy znali go tylko ze sceny „jaki to musi być ciepły człowiek! Chciałoby się do niego przytulić!”. Bo Piotr ma ciepło w głosie i w uśmiechu. I ogrzewa nas nimi. Jak stary kaflowy piec. A to w dzisiejszych czasach – unikat! Warto także przytulić się do tych pięknych piosenek. Ja już to zrobiłam i nie żałuję!
Magda Umer

Daty: 24.07-28.07.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 70 zł.

7) Recital:

Hanna Banaszak – recital
Występują:
Hanna Banaszak
Jacek Szwaj – fortepian
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Przybyłowicz – perkusja
Ryszard Siwy – nagłośnienie

Hanna Banaszak jest wybitną osobowością estrady polskiej i wszechstronną artystką. Trudno ją jednoznacznie zdefiniować, ponieważ potrafi śpiewać wszystko – od jazzu przez piosenkę poetycką, kabaretową do klasyki. Każda jej piosenka – niezależnie, czy jest to utwór popularny, bossa, jazzowy standard, czy aranżacja oryginału z lat 20-tych – zawsze jest „piosenką z tekstem” i z muzyką w najlepszym gatunku. Repertuar dobiera bezbłędnie. Dba o każdy dźwięk i słowo. Jej interpretacja A. Piazzoli, Ch. Mangione, P. Metheny-ego, F. Chopina to wykonania najwyższej próby.

Daty: 29.07-31.07.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 100 zł.

8) Koncert:

Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia – „The Best of Bossa Nova”

Najpiękniejsze światowe bossa novy w niezwykłych aranżacjach – na gitarę i dwa głosy. Duet Grażyny i Paulinho jest to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy różnorodnych artystycznie projektach udało im się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny, który nie daje się porównać z innymi tego typu duetami. Bossa nova w wykonaniu Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia to prawdziwy muzyczny brylant.

Daty: 01.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 90 zł.

9) Koncert:

Grażyna Łobaszewska & Ajagore – „Greatest Hits”
Występują:
Grażyna Łobaszewska oraz zespól Ajagore w składzie:
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitara
Michał Szczeblewski – perkusja

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek, zaprezentuje na scenie Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej materiał składający się z największych przebojów towarzyszących artystce od lat! Podczas koncertu usłyszymy m.in.: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś”, „Za szybą”. Nie zabraknie również przepięknych utworów z wcześniejszych płyt: „Prowincja jest piękna”, „Przepływamy”, „Dziwny jest” oraz z najnowszego wydawnictwa „Sklejam się…”. Artystce na scenie towarzyszyć będzie supergrupa AJAGORE.

Daty: 02.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 75 zł.

10) Koncert:

Grażyna Łobaszewska & Ajagore – „Dziwny jest…” – koncert utworów Czesława Niemena
Występują:
Grażyna Łobaszewska oraz zespól Ajagore w składzie:
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitara
Michał Szczeblewski – perkusja

Z okazji przypadających w 2019 roku osiemdziesiątych urodzin Czesława Niemena na scenie Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie (30 urodziny Teatru!) wraz z muzykami z supergrupy Ajagore pojawi się nietuzinkowa Grażyna Łobaszewska! Niewielu jest artystów, którzy bez obaw mogą porwać się na interpretację twórczości autora. Do tego potrzeba nie tylko doskonałych warunków wokalnych, ale także odpowiedniej wrażliwości. To, że tę ostatnią ma Grażyna Łobaszewska, dostrzegł już sam Niemen, który niejako upoważnił ją do czerpania ze swojego artystycznego dorobku.

Takiej interpretacji Czesława Niemena jeszcze nie było. Współczesność oraz muzyczna różnorodność wokalistki, skutecznie oddają ducha oraz przesłanie jego twórczości, zapewniając jednocześnie dobrą zabawę.

Daty: 03.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 75 zł.

11) Koncert:

Konrad Imiela „Od Waitsa… ” (piosenki nie tylko z repertuaru Toma Waitsa)
Występują:
KONRAD IMIELA – śpiew, gitara, guitalele, instrumenty perkusyjne
ADAM SKRZYPEK – kontrabas

Moja przygoda z solowym śpiewaniem w teatrze rozpoczęła się od recitalu z piosenkami Toma Waitsa pod tytułem „Rybi puzon”(1995), który miał swoją premierę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Jestem dziś w zupełnie innym miejscu moich poszukiwań artystycznych niż te 24 lata temu, ale ten Waits siedzi wciąż we mnie dość głęboko. Przez ten czas zaśpiewałem wiele piosenek autorów, którzy ewidentnie inspirowali się Waitsem (np. francuski artysta Arthur H.), również w moich autorskich piosenkach, jakkolwiek staram się tworzyć rzeczy oryginalne, często te waitsowskie inspiracjesię odzywają. Dlatego ten koncert nazwałem „Od Waitsa…”, bo od niego wszystko się zaczęło, od niego wciąż odchodzę, wiele od niego wziąłem, żeby iść swoją artystyczną drogą. Wraz z moim przyjacielem Adamem Skrzypkiem, znakomitym kontrabasistą, z którym na scenie wystąpiłem już na pewno kilkaset razy, zagramy nasze ulubione waitsowskie songi, ale pójdziemy też trochę dalej, przez innych twórców, również do moich autorskich piosenek.

Daty: 04.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 55 zł.

12) Koncert:

Mirosław Czyżykiewicz & Witold Cisło – „PRETEKST live”

Czyżykiewicz & Cisło, to projekt muzyczno – wokalny, który powstał wiosną 2017 roku, jako efekt wieloletniej współpracy śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło. Zamysłem Artystów było stworzenie nowych gitarowych aranżacji do wierszy wykonywanych niegdyś przez Czyżykiewicza z zespołem „Kameleon” bądź też solo takich autorów jak: Josif Brodski, Włodzimierz Wysocki, Thomas Hardy, Jacek Kaczmarski, Edward Stachura. W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki Mirka Czyżykiewicza w nowych gitarowych opracowaniach oraz te z muzyką Witolda Cisło. Zwieńczeniem ponad rocznej wspólnej pracy jest płyta „Czyżykiewicz & Cisło PRETEKST live”, której premiera odbyła się w październiku 2018 roku.

Daty: 05.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 65 zł.

13) Spektakl muzyczny:

„Konie Narowiste. Ballady i piosenki Włodzimierza Wysockiego”
Scenariusz/reżyseria: Jerzy Satanowski
Instrumentacje: Hadrian Filip Tabęcki
Występują:
Artur Żmijewski
Artur Barciś
Arkadiusz Brykalski
Mirosław Czyżykiewicz
Mariusz Kilian
Mirosław Baka
oraz:
Beata Lerach
Anna Ozner
Magdalena Piotrowska,
Margita Ślizowska
Aktorom towarzyszy Kameleon Septet w składzie:
Hadrian Filip Tabęcki
Mariusz Jeka
Radosław Kiszewski
Piotr Maślanka
Paweł Stankiewicz
Maciej Szczyciński
Bartłomiej Krauz

Spektakl jest próbą opowiedzenia skomplikowanej i obfitej w wydarzenia biografii największego barda rosyjskiego, poprzez jego piosenki. Realizatorzy postanowili rozłożyć ten bardzo osobisty materiał muzyczny na sześciu aktorów w celu jego większej uniwersalizacji. Powstał w ten sposób duchowy profil prawdziwego mężczyzny i buntownika jakim był Wysocki, ale też afirmacja pewnej postawy wobec życia.

Daty:
06.08.2019, godz. 20.00
07.08.2019, godz. 19.30
08.08.2019, godz. 18.00, godz. 20.30
09.08.2019, godz. 18.00, godz. 20.30
10.08.2019, godz. 18.00, godz. 20.30
Cena biletu: 85 zł.

14) Koncert:

Shandy & Eva – PREMIERA DEBIUTANCKIEJ PŁYTY ZESPOŁU
Występują:
Shandrelica Casper – perkusja, wokal
Ewa Żmijewska – gitara akustyczna, wokal
Maciej Szczyciński – gitara basowa

Shandy, perkusistka pochodząca z wyspy Curacao na Karaibach i Eva, gitarzystka z Warszawy to akustyczny duet grający piosenki autorskie. Dziewczyny poznały się na wydziale wokalu w Los Angeles College of Music w Pasadenie, gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts. Już podczas studiów zaczęły wspólnie koncertować, a potem razem pisać muzykę. Aktualnie Shandy kontynuuje swoje studia licencjackie w Los Angeles College of Music, a Eva jest na studiach magisterskich w California Institiute of the Arts. Duet koncertuje głównie w okolicach Los Angeles; lubi również bywać na Curacao lub w Polsce. Muzyka Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku pop/singer-songwriter, ale dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych stylów muzycznych takich jak: jazz, latin, czy country.

Daty: 11.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 40 zł.

15) Konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej, II etap
Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”
Kierownictwo artystyczne – Jerzy Satanowski
Koncerty poprowadzi – Magdalena Smalara

Przegląd finalistów Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.
10 uczestników Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” zaprezentuje się na scenie naszego Teatru. Każdy z nich wykona 2 wybrane piosenki z repertuaru Agnieszki Osieckiej.
W tym roku młodym uczestnikom towarzyszyć muzycznie będzie znakomity zespół pod kierownictwem Jakuba Lubowicza. Kierownikiem artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski. Młodych artystów wspierać merytorycznie będzie także Magdalena Smalara.

Daty:
14.08.2019, godz. 19.30
15.08.2019, godz. 18.00, godz. 20.30
16.08.2019, godz. 19.30, godz. 20.30
17.08.2019, godz. 19.30, godz. 20.30

18.08.2019 – GALA „Pamiętajmy o Osieckiej”, godz. 19.00
Cena biletu: 65 zł.

16) Recital:

Magda Umer – 50 lat na scenie!

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Podczas recitalu zaprezentuje nie tylko utwory z płyt „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, ale też znane, lubiane i zawsze wyczekiwane piosenki z jej repertuaru – śpiewane od lat, właściwie już wizytówki samej artystki i gatunku piosenki literackiej: „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”. Artystce towarzyszyć będzie pianista Wojciech Borkowski.

Daty: 19.08-21.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 75 zł.

XIV Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską
22.08.2019 – 01.09.2019

1) Koncert:
SHALOM Sopot na Bis – André Ochodlo & The Klezmer Company (Pl/Chile/D)
Występują:
André Ochodlo
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Irek Wojtczak – klarnety/saksofony
Zdzisław Kalinowski – fortepian
Adam Żuchowski – kontrabas
Luis Mora Matus (Chile) – perkusja
Ten recital, złożony z najpiękniejszych tradycyjnych pieśni żydowskich we współczesnych aranżacjach, objechał prawie cały świat.
„Tego koncertu nie trzeba nawet polecać” (Tadeusz Skutnik, Dziennik Bałtycki)

Daty: 22.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 75 zł.

2) Koncert:
Noam Vazana (Tel Aviv/Amsterdam) & Tomasz Kukurba (KROKE) feat. Janusz „Macek” Mackiewicz
Hipnotyzujący wokal łączący bliskowschodnie i północnoafrykańskie kompozycje oraz instrumentalista i frontman wiodącej w Polsce w nurtach klezmer i etno formacji KROKE, Wieczór muzycznych uniesień gwarantowany!

Daty: 23.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 40 zł.

3) Koncert:
Klezmafour – „Dr Balkan”
Muzyka Klezmafour to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat, czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące. Startują z Polski, ale wyraźnie ciągnie ich na wschód. Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową.

Daty: 24.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 60 zł.

4) Spektakl:
Wojna/Krieg/Milkhome” Pieśni dla pokoju/Songs for peace
Występują:
Anna Sroka-Hryń
Justyna Szafran
André Ochodlo
oraz
Atom String Quartet
Michał Rorat – piano
Ronny Graupe (D) – gitara
Itamar Blumenthal (Izrael) – klarnet
Bodek Janke (PL /D) – instr. perkusyjne
Adam Żuchowski – kontrabas
Teksty:
Bertolt Brecht, Selma Meerbaum-Eisinger, Mordechaj Gebirtig, Krzystztof Kamil Baczyński, Brodzky, Hannah Senesh, Agnieszka Osiecka, Abraham Sutzkever, Rayzl Zychlinski, Wanda Sieradzka
Muzyka:
Hanns Eisler, Ewa Kornecka, Jerzy Satanowski, Marek Czerniewicz, Adam Zuchowski, David Zehavi, Zygmunt Konieczny

Daty:
29.08.2019, godz. 19.30
30.08.2019, godz. 19.00
31.08.2019, godz. 19.30
01.09.2019, godz. 19.00
Cena biletu: 65 zł.

5) Koncert:
Pleyte Trio (USA/PL/A)
Benjy Fox-Rosen, nazywany wschodzącą gwiazdą międzynarodowej muzyki jidysz, powrócił do Wiednia. Razem z Maciejem Gołębiowskim (Klezmer Reloaded) i Fabianem Pollackiem (Nifty´s) wyrusza na nową muzyczną wędrówkę. Trio zaprezentuje nowe i stare formy poezji jidysz, wirtuozerskie utwory taneczne i mocne interpretacje teatralnych szlagierów.

Daty: 24.08.2019, godz. 19.30
Cena biletu: 30 zł.

WARSZTATY; wstęp wolny:
1) Warsztaty Jidiszkajt z Julią Makosz (Tradycja wschodnioeuropejskich Żydów, ich kultura, język, kuchnia, pieśni…)
Jak co roku, Julia Makosz, judaistka z Krakowa, będzie wprowadzać słuchaczy warsztatów w bogaty świat kultury Żydów aszkenazyjskich i sefardyjskich. Będą prezentacje multimedialne, filmiki, piosenki, przedmioty związane ze świętami i życiem codziennym Żydów, których będzie można dotknąć, wypróbować, przebrać się w nie, ale przede wszystkim będzie okazja do zadania pytań.

Daty:
22.08-23.08.2019, godz. 17.00

2) Warsztaty tańca izraelskiego z Alicją Stark
Taniec izraelski ma charakter ludowy, tańczony zazwyczaj w kole zbliża ludzi, wyzwala radość, rozwija poczucie rytmu i koordynację ruchu. Tańczyć może każdy niezależnie od umiejętności i wieku.
Prowadzenie: Alicja Stark

Daty:
26.08-28.08.2019, godz. 16.00

3) Warsztaty języka hebrajskiego – prowadząca: Ewa Soroczyńska
(Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku)
Spotkania z niezwykle wdzięcznym, choć niekiedy trudnym jezykiem hebrajskim. Podczas warsztatów poznamy podstawy alfabetu, pisownię oraz przydatne w życiu codziennym słowa i modlitwy.

Daty: 26.08-28.08.2019, godz. 18.30

materiał nadesłany