11-14.07 XXIII Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019

Spektakle odbędą się na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu (11-12.07) oraz w przestrzeni Głównego Miasta, Starego Miasta, Długich Ogrodów i Stoczni (13-14.07).

Bilety* do nabycia:
11-12.07 w kasach na Placu Wałowym i na ul. Śluza 3,
13-14.07 w kasach w Parku przy ul. Św. Barbary i na Targu Węglowym.
Oraz w punkcie info na Placu Zebrań Ludowych (14.07 na godzinę przed spektaklem).
Kasy czynne na godzinę przed pierwszym spektaklem do wyprzedania biletów na dany dzień lub dane wydarzenie.

Tegorocznym spektaklem finałowym będzie „Muaré Experience”, który odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych. Spektakl jest kombinacją koncertu rockowego oraz podniebnego widowiska akrobatycznego. Publiczność będzie miała zatem okazję podziwiać wyrafinowane choreograficzne kompozycje w wykonaniu hiszpańskiego teatru Voala. Szybującym artystom będzie towarzyszyła psychodeliczna, rockowa muzyka, wykonywana na żywo przez brytyjsko-argentyński zespół Duchamp Pilot. Będzie to zdecydowanie największe widowisko tegorocznego festiwalu.

Czwartek, 11.07

21.30 Inauguracja Festiwalu. Wernisaż wystawy FOTO FETA
ul. Jałmużnicza – A6

22.00 Teatr AKT „Sen Kustosza”
Polska, Warszawa / 60 min / boisko, ul. Jałmużnicza – A6

Piątek, 12.07

16.00 Premiera: Teatr Plama GAK „To tu, to tam”
Polska, Gdańsk / 30 min / ul. Łąkowa 39/44, przed siedzibą LPP – A7

16.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Reduta Wilk – A5

17.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania – Katalonia / 35 min / start ul. Śluza 3 – parada

18.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Plac Wałowy – A1

18.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Reduta Wilk – A5

19.00 Teatr Pantomimy MIMO „Dom z moich snów”
Polska, Warszawa / 45 min / boisko, Reduta Wilk – A4

20.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Plac Wałowy – A1

20.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Reduta Wilk – A5

20.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / boisko, ul. Dolna Brama – A3

21.00 Mr Pejo’s Wandering Dolls „Bestiary”
Rosja / 45 min / plac przy Bastionie Św. Gertrudy – A2

21.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania – Katalonia / 60 min / Reduta Wilk – A5

22.00 Teatr AKT „Poza czasem”
Polska, Warszawa / 60 min / boisko, ul. Jałmużnicza – A6

16.00 – 21.00 Vincent de Rooij & Daan Mathot „OFF”
Holandia / 15 min /  Plac Wałowy – A1
wstęp: 5 zł *

 

Sobota, 13.07

15.00 Teatr Barnaby „Tymek”
Polska, Gdańsk / 45 min /  ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

15.30 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

16.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Park Św. Barbary – B1

16.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania – Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ – parada

17.00 Teatr Pantomimy MIMO „Dom z moich snów”
Polska, Warszawa / 45 min / okolice Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

17.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / Targ Węglowy – B8

17.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

18.00 Premiera: Valerian Collot „Moje Miejsce, Nasze Miejsce”
Polska, Gdańsk / 40 min / Park Św. Barbary – B1

18.00 Teatr HOM „Ukryte”
Polska, Tychy / 45 min / ul. Ołowianka (plac przy Narodowym Muzeum Morskim) – B2

18.30 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania – Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ – parada

18.30 Teatr Barnaby „Tymek”
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

19.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Park Św. Barbary – B1

19.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

19.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / Targ Węglowy – B8

20.00 Jashgawronsky Brothers „PopBins”
Włochy / 70 min / Targ Węglowy – B8

21.00 Teatr Formy „Oblicza Salvadora Dali”
Polska, Wrocław / 60 min / boisko, ul. Krosienka, Osiek – B5

21.30 InZhest „Golden Age”
Białoruś / 50 min / Park Św. Barbary – B1

22.00 Cie Bivouac „A corps perdus”
Francja / 60 min / plac przy ul. Rycerskiej – B3

23.30 Voala „Voala Station”
Hiszpania / 45 min / Stocznia Cesarska, plac pod Żurawiem M3 – B6

14.00 – 20.00 Toti Toronell / Laitrum Teatre „MICRO-SHAKESPEARE”
instalacja interaktywna w języku angielskim
Hiszpania, Katalonia / Wielka Brytania / Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł *

15.00 – 21.30 Vincent de Rooij & Daan Mathot „OFF”
Holandia / 15 min / Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł *

 

Niedziela, 14.07

15.00 Premiera: Teatr Barnaby „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

15.30 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

16.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min – Park Św. Barbary – B1

16.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania – Katalonia / 45 min – ul. Długa i Długi Targ – parada

16.15 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / Targ Węglowy – B8

17.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

17.30 Teatr Barnaby „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”
Polska, Gdańsk / 45 min – ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

18.00 Teatr HOM „Ukryte”
Polska, Tychy /45 min / ul. Ołowianka (plac przy Narodowym Muzeum Morskim) – B2

18.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania – Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ – parada

18.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Park Św. Barbary – B1

18.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min – Targ Węglowy – B8

18.30 Teatr Pantomimy MIMO „Dom z moich snów”
Polska, Warszawa / 45 min / okolica Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

19.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp „Springtime”
Holandia / 25 min – Park Św. Barbary – B1

19.00 Jashgawronsky Brothers „PopBins”
Włochy / 70 min / Targ Węglowy – B8

20.30 InZhest „Trash Poem”
Białoruś / 80 min / Targ Węglowy – B8

22.30 Duchamp Pilot + Voala „Muaré Experience”
Hiszpania / 60 min – Plac Zebrań Ludowych – B7
wstęp: 5 zł *

14.00 – 20.00 Toti Toronell / Laitrum Teatre „MICRO-SHAKESPEARE”
instalacja interaktywna w języku angielskim
Hiszpania, Katalonia / Wielka Brytania / Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł *

15.00 – 20.00 Vincent de Rooij & Daan Mathot „OFF”
Holandia / 15 min /  Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł *