4.06-3.09 Otwarte dzielnice i spektakl „Złoty bankiet” w Gdyni

Pośród wydarzeń organizowanych w gdyńskich dzielnicach zobaczyć będzie można spektakl Teatru Gdynia Główna pt. : „Złoty bankiet”.

Termin: 4.06-3.09.2016 r.
Miejsce: Gdynia
Bilety: wstęp wolny, rezerwacje: otwartedzielnice@muzeumgdynia.pl, 58 66 20 936

Otwarte Dzielnice to wyjątkowy projekt realizowany w poszczególnych dzielnicach miasta. Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów i wydarzeń mieszkańcy zaproszeni zostaną do spotkań, integracji i rozmów. Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać swoich sąsiadów i otoczenie.

Aktywności skierowane będą zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów. Uczestnicy będą mieli okazję poznać znane gdyńskie postaci i realia uczestnicząc w interdyscyplinarnym spektaklu teatralnym, spotkają się z edukatorami prowadzącymi warsztaty, zajęcia i spacer z zakresu architektury, historii oraz dizajnu. W przestrzeni miejskiej zorganizowane zostaną strefy edukacji, strefa relaksu i punkt informacyjny. Gry, zabawy i mini-warsztaty poprowadzą pracownicy Muzeum Miasta Gdyni, dla których będzie to okazja do bezpośredniego poznania mieszkańców Dzielnicy. Dodatkowo uczestnicy poznają z bliska architekturę oraz historię swojej dzielnicy.

Terminy spotkań:

4.06  Grabówek i dzielnice współpracujące: Leszczynki,  Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie, Demptowo
Gimnazjum nr 4, ul. Stefana Okrzei 6
godziny: 12.00-17.00

11.06 Witomino Radiostacja i dzielnica współpracująca: Witomino Leśniczówka,
Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Uczniowska 1,
godziny: 11.00-16.00

18.06 Wielki Kack i dzielnice współpracujące: Karwiny, Dąbrowa,
Szkoła Podstawowa nr 20, ul. Starodworcowa 36,
godziny: 12.00-17.00

16.07 Redłowo i dzielnice współpracujące: Orłowo, Wzgórze Świętego Maksymiliana,
teren zielony przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym,
godziny: 12.00-17.00

23.07 Oksywie i dzielnice współpracujące: Babie Doły, Obsłuże, Pogórze,
Szkoła Podstawowa nr 33, ul. Godebskiego 8,
godziny: 12.00-17.00

3.09  WIELKI FINAŁ
ul. Waszyngtona
godziny: 12.00 – *

W programie:

Warsztaty:

Archimemo. Gdyński modernizm 1926 – 1939 – turniej gry pamięciowej dla dzieci i dorosłych

Modelowe Miasto – warsztaty przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Krok po kroku poznamy perły miejskiej architektury. Z pomocą mapy w postaci karty pracy wykonamy zadania godne prawdziwych architektów: okiem eksperta spojrzymy na najlepsze przykłady tutejszego budownictwa, poznamy język projektantów i sposoby ich pracy.

Plener malarski – rodzinne malowanie krajobrazu dzielnicy

Opowieści z dzielnicy – animowane gdyńskie historie. Warsztaty animacji filmowej angażujące lokalną społeczność we wspólny proces twórczy. W pracy nad animacją kolażową wykorzystamy materiały archiwalne Muzeum oraz prywatne zasoby mieszkańców. Dzięki temu na stole trikowym „ożyją” historie osobiste mieszkańców i opowieści dotyczące ważnych miejsc na mapie dzielnicy.

Miejskie konstrukcje roślinne – kwiatowe instalacje i mobilny zielnik. Wszyscy chętni będą mogli upiększyć i ożywić swoje otoczenie, budując łatwe w montażu konstrukcje i instalacje na rośliny.    Stworzymy recyclingowe doniczki na kwiaty, wiszące bomby kwiatowe, mobilne zielniki i kwietniki oraz wiele innych. W zajęciach  mogą brać zarówno duzi jak i mali amatorzy ogrodnictwa. W końcu najbardziej liczy się chęć zazielenienia miasta!

Zadziejmy dzielnicę – niekonwencjonalne szydełkowanie w przestrzeni

Wydarzenia:

Odkrywamy dzielnicę – zgłębianie gdyńskich tajemnic dla dzieci i dorosłych wraz z przewodnikiem

Spektakl Teatru Gdynia Główna „Złoty bankiet” – połączenie teatru, gry fabularnej i prawdziwego życia  w klimacie międzywojennej Gdyni*

„Złoty Bankiet” – to nie jest to zwykły spektakl. Jest to jedyne w swoim rodzaju wysublimowane połączenie teatru, gry fabularnej i prawdziwego życia, w którym widzowie przenoszą się w czasie i wcielają w znane postaci gdyńskie, by odgrywając swoją rolę wpłynąć na losy międzywojennej Gdyni. Uczestników poprosimy o założenie strojów galowych nawiązujących do mody lat dwudziestych, by po wcieleniu się w daną postać gdyńską, w pełni wczuwając się w klimat mogli zrealizować zadania i być może wpłynąć na zakończenie spektaklu. Będzie to jedyny tego rodzaju spektakl w Polsce.

DJ set Brzmienie relaksu

Ponadto:
– Gry i zabawy na świeżym powietrzu
– Strefa relaksu
– Strefa piknikowa
– Punkty informacyjne Muzeum Miasta Gdyni, Rad Dzielnic i Laboratorium Innowacji Społecznych

www

Dodaj komentarz