30.04 Singulare tantum – premiera w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2017 / rezydencja/premiera 2017

„Człowiek” to jeden z nielicznych rzeczowników, który nie posiada liczby mnogiej, liczby pojedynczej nie posiada rzeczownik „ludzie”, tzw. plurale tantum. Czy gramatyka skazuje nas na samotność?

Może nie bez znaczenia… „samotność” to kolejny rzeczownik, którego gramatyczną cechą jest pojedynczość… Epidemia samotności – to punkt wyjścia do indywidualnych i osobistych poszukiwać trójki tancerzy, reprezentujących trzy różne pokolenia. Dla każdego z nich samotność oznacza już coś innego.

Choreografia / wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon / Krakowski Teatr Tańca
Współpraca artystyczna: Ayrin Ersoz
Muzyka: Michał Paduch
Scenografia: Eryk Makohon
Wizualizacje: Wojciech Musiał

Eryk Makohon – twórca, kierownik i choreograf Krakowskiego Teatru Tańca. Stały wykładowca Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Twórca ponad trzydziestu spektakli. Autor projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych. Absolwent podstawowej i średniej szkoły muzycznej, architektury na Politechnice oraz studiów teorii tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie.

Katarzyna Pawłowska – absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. W ostatnich latach współtworzyła m.in. następujące projekty: Cracow Dance Connection, polsko-izraelsko Miss me (premiera w Tel Avivie) oraz 1725m npm. Dofinansowany w ramach projektu Scena dla Tańca. Tancerka w spektaklu Room 40 Macieja Kuźmińskiego. Uczy tańca współczesnego, między innymi w grupach adeptów Krakowskiego Teatru Tańca.

Paweł Łyskawa – absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerz i lider Krakowskiego Teatru Tańca. Autor wielu projektów artystycznych i edukacyjnych. Tańczył w spektaklach i projektach Eryka Makohona, Idana Cohena, Anny Konjetzky, Ole Melanda, Jerzego Stuhra, Jana Peszka, Henryka Kaalunda i wielu innych. Uczy tańca współczesnego i ekspresji scenicznej w grupach adeptów KTT, z którymi przygotowuje własne spektakle.

1808787

Dodaj komentarz