3-24.04 Spektakle dla dzieci w Teatrze na Plaży

W kwietniu Teatr na Plaży zaprasza dzieci na następujące przedstawienia: „Kot w butach”, „Fasolka Polka i Szczypiorek Florek”, „Czerwony Kapturek” oraz „Bazyliszek”.

Termin: 3,10,17,24.04.2016 r.
Miejsce: Teatr na Plaży
Bilety: 15-30 zł

3.04.2016 r., godz. 11.00
Kot w butach

Spektakl o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń.

Po śmierci ojca młynarza, dwaj bracia dzielą majątek. Starszy dostaje młyn, młodszemu w spadku przypada kot. Ale jak to w bajkach bywa… Kot wcale nie jest zwykłym kotem…

Niezrażony niesprawiedliwym podziałem majątku, Janek z towarzyszem ruszają w świat, by szukać szczęścia. Kot ujęty dobrocią chłopaka, który ofiaruje mu odziedziczone po dziadku buty, postanawia odmienić jego los i pomóc w spełnieniu najskrytszych marzeń. Niebawem nadarza się okazja: przejeżdża królewski orszak. Czy Janek zdobędzie serce Królewny? Czy każde marzenie uda się spełnić? Plan wydaje się niełatwy, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla sprytnego Kota w butach.

Sympatyczni bohaterowie, wesołe piosenki, okraszone coraz rzadziej spotykanymi lalkami jawajkami.

10.04.2016 r., godz. 11.00
Fasolka Polka i Szczypiorek Florek

Komedia wierszem w trzech aktach z elementami pantomimy dla dzieci i dorosłych. Utwór, poprzez konstrukcję wiersza oraz formę postaci, nawiązuje do twórczości Jana Brzechwy. Całość dopełnia kolaż muzyczny w humorystycznym klimacie. Nasza historia to niepowtarzalne spotkanie z królem mórz Neptunem, zabawnie opowiedziana przez dwoje niesfornych przyjaciół Fasolkę i Szczypiorka. To także perypetie samego Neptuna i uszczypliwej Baby Jagi. Nasuwa się pytanie: kto zapanuje na sopockiej plaży? Kto zadba o jej czystość, o to by środowisko pozostało przyjazne dla wszelkich żywych stworzeń? Fasolka ze Szczypiorkiem będą musieli dokonać wyboru… po czyjej stronie stanąć?

W bajkę wpleciony jest również wątek skradzionego trójzębu Neptuna, który bezwzględnie należy odnaleźć i zwrócić właścicielowi. Tylko co to jest TRÓJZĄB? Na pewno COŚ z zębami! I tak Fasolka ze Szczypiorkiem wyruszają na poszukiwanie tajemniczych zębów władcy Bałtyku. Sopocki koloryt lokalny: bursztyn czyli żywica, szumiąco-mówiące muszle, mewy i piasek, zagadkowy list w butelce, a nade wszystko prawdziwe MORZE!
Bilet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym z dwójką dzieci.

17.04.2016 r., godz. 11.00
Czerwony Kapturek

Któż nie zna bajki o Czerwonym Kapturku, nie pamięta złego wilka, jego zębów i pyska wystającego spod falban babcinego czepka? Ta historia z naszego dzieciństwa przekazywana przez dziadków jest stara, jak świat. Był jednak ktoś, kto po raz pierwszy oczami wyobraźni zobaczył dziewczynkę w czerwonym kapturku, idącą przez las do chorej babci. Kim był autor pomysłu? Jak bajka powstawała? Dlaczego kapturek był czerwony, a nie np. żółty?

Młody widz poznaje roztargnionego bajkopisarza, któremu w wymyślaniu historii już wymyślonej pomaga wielki autorytet w dziedzinie bajek, Mistrz Bajader. Ponieważ panowie prowadzą twórcze spory, rozjemcą staje się Niania, która też chce mieć wpływ na kształt bajki, co jest źródłem wielu komicznych sytuacji. Dzieci stają się świadkami trudnego procesu twórczego, aktywnie w nim uczestniczą, by w finale powstała bajka oparta co prawda na znanym motywie, ale z czterema Kapturkami i oddziałem myśliwych.

Spektakl posiada też walor dydaktyczny. Młody widz uczy się kolorów, poznaje arkana sztuki aktorskiej. Szczęśliwcy mogą wystąpić na scenie, a nawet zniknąć w przepastnym brzuchu wilka. Na kanwie znanej bajki powstało żartobliwe i rozśpiewane widowisko familijne.

24.04.2016 r., godz. 11.00
Bazyliszek
Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis zaprasza na spektakl  pt. Bazyliszek.

Dawno, dawno temu w lochach starodawnego grodziska w Sopocie żył potwór. Morski, latający stwór był wielki, ogromny i na kogo tylko spojrzał, ten od razu zmieniał się w kamień… czy ktoś pokona Bazyliszka, który zakłóca spokój Sopocian?
Jeśli chcecie się dowiedzieć jak zakończy się ta historia, zapraszamy na musical STM Baabus Musicalis pt „Bazyliszek” na scenę Teatru na Plaży w Sopocie.
W roli Bazyliszka : L.U.C 
Musical oparty na opracowaniu Legendy o Bazyliszku, znakomitej autorki książek dla dzieci – Wandy Chotomskiej.
Występują: Milka Jankowska, Tosia Sadowska, Julia Szerszon, Maja Jagniewska, Julia Niekowal , Basia Sadkowska, Wit Dobrowodzki, Ula i Natalka Wiercińskie, Laura Kościk, Wiktor Kałaczyński ,Maja i Stasiu Paszkowscy, Róża Miętkiewicz , Helenka Orlikowska, Maja Bober, Amelka i Tymon Pietrucha, Maja Paszkowska , Pola Wygonowska , Jasiu i Bronek Humięccy, Alicja Siwy, Jeremi Naumiuk

Reżyseria: Jadwiga Kościk
Choreografia: Izabela Sokołowska – Boulton
Scenografia, Kostiumy: Magda Bąbel Adamowska
Rearanżacja muzyczna: Joachim Luczak
Charakteryzacja: Karolina Mopi
Muzyka na żywo:
Aleksandra Szymańska, Anna Paluch, Joanna Wierzbicka, Kaja Morawiec, Filip Arasimowicz, Mateusz Lipiński, Paweł Witulski, Piotr Brajewski

ww

fot. główna: spektakl „Fasolka Polka i Szczypiorek Florek”

Dodaj komentarz