3.06 „Człowiek bez twarzy” w Teatrotece

Termin: 3.06.2017, godz. 16.00
Miejsce: Teatr na Plaży
Bilety: 10 zł

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na nowy cykl teatralno – filmowy pt. TEATROTEKA.

Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących  twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

Człowiek bez twarzy

Tytułowym „człowiekiem bez twarzy” jest bohater tej czarnej komedii – Rafał, który zdaje się wyznawać w życiu jedną zasadę – spełnia oczekiwania innych wobec swojej osoby i oszukuje wszystkich dokoła. Uwodzi pracownicę banku, w którym pragnie zaciągnąć duży kredyt dla swej firmy, tylko dlatego, że wyczuwa, że ta tego pragnie. Oszukuje żonę, a gdy ta odkrywa jego zdradę –stara się ratować swe małżeństwo tylko dlatego, że tak wypada. Niezmiennie posługuje się kłamstwem także w działalności biznesowej – prowadzi firmę sprzedająca przez internet buble zamiast markowych towarów, bo uważa, że klienci chcą być oszukiwani płacąc połowę ceny i wierząc, że kupują pełnowartościowy produkt. I wszystko może trwałoby nadal na niezmiennych zasadach, gdyby nie pojawiła się pewna niewygodna okoliczność: ciało Rafała buntuje się i bohater mdleje zawsze wtedy, gdy… kłamie. Ta przypadłość staje się z jednej strony źródłem komicznych sytuacji, z drugiej jednak skłania bohatera do refleksji nad swym dotychczasowym, opartym na kłamstwie, życiem.

Występują:
Sambor Czarnota (Rafał)
Marzena Bergmann (Monika)
Marta Chyczewska (Bianka)
Zbigniew Zamachowski (Autorytet)
Filip Bobek (Kelner)
Sebastian Stankiewicz (Piotr)
Sylwia Karczmarczyk (Śmierć)
Przemysław Wasilkowski (Człowiek Bez Twarzy)

AUTOR TEKSTU I REŻYSER: Andrzej Bartnikowski,
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus,
ZDJĘCIA: Arek Tomiak P.S.C.,
MUZYKA: Marcin Rumiński,
SCENORGRAFIA: Paweł Walicki,
KOSTIUMY: Dominika Gebel,
MONTAŻ: Jakub Motylewski,
DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.
CZAS: 65 min. 32 sek. / ROK PRODUKCJI: 2015

Andrzej Bartnikowski – reżyser, dramaturg, pisarz. Absolwent reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 90. prowadził w Olsztynie Teatr Żywych Fotografii. W latach 2000-2003 uczestniczył w projekcie „Gildia” prowadzonym przez bliskich współpracowników Jerzego Grotowskiego: Jamesa Slowiaka i Jairo Cuestę. Jako reżyser współpracował z teatrami w Olsztynie, Poznaniu, Wałbrzychu, Warszawie, Gdyni oraz Częstochowie. Od listopada ubiegłego roku dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Dodaj komentarz