27.02 eksPLoracja – spektakl Teatru Krzyk w Dzierzgoniu

W Wytwórni Kultury gościć będzie Teatr Krzyk, jedna z najważniejszych formacji współczesnego polskiego teatru alternatywnego.

Termin: 27.02.2016 r., godz. 18.00
Miejsce: Teatr 3.5
Bilety: 20 zł

FB

” eksPLoracja”
Reżyseria: Marek Kościółek
Scenariusz: ZESPÓŁ
Występują: Anna Giniewska, Marcin Pławski, Mateusz Zadala oraz Marek Kościółek.

Każdy zespół chcący istnieć i współtworzyć swoją rzeczywistość razem wkracza w czas najtrudniejszych wyborów. Okres próby porównać można do badania nieznanych dziedzin i obszarów, w których chce się przebywać całą grupą.
Niepokój zespołowości to nasza obecna partytura, z którą chcemy się podzielić z widzami. Najnowszy spektakl można też nazwać szkicem na temat wyborów, przed którymi stajemy, albo iluzji, że takowych dokonujemy. Jako inspirację potraktowaliśmy wydarzenia z historii Polski przed rokiem 1989. Nie traktujemy ich jednak jako zbioru popkulturowych gadżetów, ani jako wydumanego mitu założycielskiego współczesnej Polski i Europy. Dzielimy się naszą refleksją szukając przez pryzmat przeżyć naszych ojców i matek.
Zrozumienie decyzji, za które prędzej czy później przychodzi nam zapłacić wysoką cenę, jest mądrością, do której się dochodzi. Nierzadko w sposób bolesny i tragiczny. Można tylko wierzyć, że więzi, których zrozumieć nie sposób, ostatecznie okażą się węzłem na całe życie.

rezerwacje: 725 80 06 16

Dodaj komentarz