26.09 PC Drama – Komedia na kredyt w Żaku

Powraca po wakacjach czytanie performatywne w Klubie Żak.

Termin: 26.09.2016, godz. 19.00
Miejsce: Klub Żak
Bilety: 5-15 zł

Autor: Mariusz Babicki
Reżyseria i opracowanie dźwiękowe: Tomasz Kaczorowski
Obsada: Anna Makowska-Kowalczyk (Wrocławski Teatr Lalek), Monika Babicka (Teatr Miejski w Gdyni) oraz Marcin Miodek i Cezary Rybiński (Teatr Wybrzeże)
Multimedia: AgnieszkaWielewska, licencja: ADiT

Po czytaniu odbędzie się rozmowa z aktorami, reżyserem i autorem sztuki, rozmowę poprowadzi dr Anna Jazgarska.

Młode małżeństwo postanawia się rozstać. Na przeszkodzie do rozwodu stoi wzięty kilka lat wcześniej kredyt. Aby znaleźć wyjście z sytuacji i jak najszybciej zakończyć swój związek, bohaterowie muszą najpierw spłacić swoje zobowiązanie finansowe wobec banku. On chce stworzyć grę komputerową, która przyniesie natychmiastowy zysk, a Ona… napada na bank! W perwersyjną grę „o rozstanie i spłatę kredytu” angażuje się również bożek miłości Amor, próbujący za wszelką cenę zapobiec rozwodowi Młodych, których wcześniej połączył. W akcję włącza się też Detektywka, ścigająca tajemniczych „rabusiów”, którzy okradli bankową kasę.

Od reżysera:
W „Komedii na Kredyt” Mariusza Babickiego zainteresował mnie złożony, wielopoziomowy świat, korzystający ze współczesnych mediów, na granicy wirtualnej rzeczywistości. Mariusz zadaje pytania społeczne i ekonomiczne, z którymi ja i moje „pokolenie” musimy się mierzyć: jak zacząć samodzielne życie, budować przyszłość, założyć rodzinę, kiedy jedynym wyjściem jest związanie się na następne pół życia kredytem? A jeśli młode małżeństwo, które zdecydowało się na ten krok, okaże się mniej trwałe, niż zobowiązanie finansowe wobec banku? „Komedia na Kredyt” jest szaloną, zabawną sztuką o kryzysie wartości we współczesnym świecie.

Dodaj komentarz