26.07 Noc Sztuki, Murale na Zaspie/ Teatr tańca(filmy) IKM

26 lipca, w ramach IV Światowego Zjazdu Gdańszczan, odbędzie się Noc Sztuki, podczas której można będzie m.in.. wybrać się na nocny spacer z Lokalnym Przewodnikiem po kolekcji malarstwa monumentalnego na Zaspie i zobaczyć filmy – rejestracje spektakli trójmiejskich teatrów tańca w sieni IKM.

Nietypowy spacer po gdańskich muralach rozpocznie się o północy przed Klubem Plama GAK na Zaspie (ul. Pilotów 11). Wielkoformatowe obrazy podkreślone zostaną specjalnym, silnym światłem. – Zachęcamy też do wzięcia własnych latarek by wspólnie stworzyć niepowtarzalną atmosferę nocnego spaceru – mówi Jarek Orłowski, który tego dnia oprowadzać będzie po muralach. Podczas spaceru z Lokalnym Przewodnikiem zobaczymy także cztery nowe murale zrealizowane podczas 6. edycji festiwalu Malarstwa Monumentalnego Monumental Art pod hasłem „Droga jest szczęściem”. W trakcie spaceru trwać będzie konkurs – dla osób, które wykażą się wiedzą o muralach przewidziane są drobne nagrody związane z festiwalem Monumental Art.

W sieni Instytutu Kultury Miejskiej, od godz. 20.00 do 1.00, co godzinę wyświetlane będą rejestracje filmowe spektakli trójmiejskich teatrów tańca: „Czerwona Trawa” Teatru Dada von Bzdülöw, „MEMO” kolektywu Polka Dot, „Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza” Anny Steller i Krzysztofa Dziemaszkiewicza, „Le pas Jaques” Magdy Jędry i „Istota” Uli Zerek.

Spektakle zostały zarejestrowane w 2011 i 2012r dzięki wsparciu Instytutu Kultury Miejskiej, przekazane artystom i artystkom, a także służą promocji trójmiejskich teatrów tańca w Polsce i Europie.

W Punkcie Informacji Kulturalnej, działającym od godz. 19.00 do 1.00, będzie można kupić „Wyszukane” w domenie publicznej pamiątki z Gdańska (kubki, podstawki korkowe, puzzle, naklejki, magnes, pocztówki), książki o tematyce miejskiej i architekturze w Księgarni IKM, a także uzyskać informacje na temat bieżącej oferty kulturalnej w Gdańsku i Trójmieście.

Godziny wyświetlania spektakli:

20.00 – „Czerwona Trawa” – Teatr Dada von Bzdülöw – 71 minut

21.15 – „MEMO” – Polka Dot – 55 minut

22.15 – „Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza” – Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicza – 57 minut

23.15 – „Le pas Jaques” – Magda Jędra – 39 minut

24.00 – „Istota” – Ula Zerek – 40 minut

Pokazy filmów: godz. 20.00 – 1.00 | Punkt Informacji Kulturalnej: godz. 20.00 – 1.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Spacer po kolekcji malarstwa monumentalnego, start: Plama GAK, ul. Pilotów 11, start: godz. 24.00. (Jeśli pokazy filmów odbywające się pod Plamą GAK zakończą się wcześniej, spacer ruszy od razu po ich zakończeniu.)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz