25-31.08 Sopot Non-Fiction 2019

W tym roku Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction odbędzie się już po raz ósmy. Jak co roku pod koniec sierpnia, nad morze zjadą się twórcy teatralni z całej Polski, zamieniając na tydzień Sopot w stolicę teatru dokumentalnego.

Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracują nad projektami teatralnymi do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich działania kończy Maraton Non-Fiction – dwudniowy, otwarty dla publiczności, pokaz pracy warsztatowej. W tym roku pokazy odbędą się 30 i 31 sierpnia na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego. Podczas tegorocznej edycji pokazane zostaną trzy spektakle, których zaczątki można było oglądać w poprzednich latach: „Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy” w reżyserii Magdy Szpecht, „Moskwin” w reżyserii Leny Frankiewicz oraz „Grotowski non-fiction” w reżyserii Katarzyny Kalwat. Dodatkowo pokazany zostanie spektakl „Podróż do Buenos Aires” w reżyserii Adama Nalepy oraz odbędzie się pokaz przedpremierowy duetu [Ć/DŹ] „Kończą mi się słowa”. Przedstawienia będą pokazywane na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz w Teatrze BOTO.

Miejsca: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz Teatr BOTO
Organizator: Fundacja Teatru BOTO
Współorganizator: Teatr Wybrzeże
Kuratorzy: Adam Nalepa, Adam Orzechowski, Roman Pawłowski
Patroni medialni: Miesięcznik Teatr, teatralny.pl, e-teatr.pl, Teatralia Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk S.A., Dziennik Bałtycki, Prestiż Magazyn Trójmiejski

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopot.

Program

niedziela, 25 sierpnia
20:00 „Podróż do Buenos Aires” reż. Adam Nalepa (BOTO)

poniedziałek, 26 sierpnia
19:00 [Ć/DŹ] „Kończą mi się słowa” (wersja sceniczna) Agafia Wieliczko / Maja Miro-Wiśniewska // POKAZ PRZEDPREMIEROWY (BOTO)

wtorek, 27 sierpnia
20:00 Teatr Fredry w Gnieźnie „Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy”, reż. Magda Szpecht (TW)

środa, 28 sierpnia
20:00 Wrocławski Teatr Lalek „Moskwin”, reż. Lena Frankiewicz (TW)

czwartek, 29 sierpnia
20:00 Wrocławski Teatr Współczesny i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu „Grotowski non-fiction”, reż. Katarzyna Kalwat (TW)

piątek, 30 sierpnia
17:00 – 20:30 Maraton Non-Fiction cz. 1 (TW)

sobota, 31 sierpnia
13:00 – 15:15 Maraton Non-Fiction cz. 2 (TW)
17:00 – 19:30 Maraton Non-Fiction cz. 3 (TW)

BOTO – Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
TW – Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30
____________________
BILETY: 35 zł normalne / 30 zł ulgowe / karnet na spektakle grane w Teatrze Wybrzeże 90 zł / 75 zł
– na spektakle grane w Teatrze Wybrzeże na stronie >>> https://bilety.teatrwybrzeze.pl/ oraz w kasach
– na spektakle grane w Teatrze BOTO na stronie >>> http://boto.art.pl/index.php/kup-bilet/ lub przez goout.net oraz na miejscu

Wstęp na Maratony Non-Fiction jest bezpłatny