24.11 Automatycznie, Stasyk/Szymula

ul. Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk

24.11.2013 / G.19.00

AUTOMATYCZNIE / Anna Stasyk, Małgorzata Szymula / premiera

Choreografia: Małgorzata Szymula / taniec: Anna Stasyk, Małgorzata Szymula / muzyka: Leon Lewington /

projekt kostiumów i wizualizacja – Anna Stasyk / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca, projekt Trójmiejska Korporacja Tańca / 20 min.

 

Małgorzata Szymula: „Projekt AUTOMATYCZNIE to zaproszenie do refleksji nad rutynową aktywnością człowieka.

Pytania, które stawiamy sobie w procesie twórczym dotyczą naszego stosunku  do schematyczności. Dlaczego realizujemy odgórnie zaplanowaną wizję nie dając szansy na zobaczenie tego, co rzeczywiście wydarza się w danym momencie? Co dzieje się, gdy operowanie tzw. „body language” okazuje się być niezrozumianym lub wręcz niechcianym odruchem?

Postaci spektaklu funkcjonują obok siebie, lecz są uwikłane w różne mechanizmy działania. Dzieje się tak,  aż do momentu, gdy „upadają razem”,  by zrekonstruować się na nowo, pożegnać automatyzm, a być może zwyczajnie zauważyć swoją odmienność i zwyczajne piękno koegzystencji?”

 

BILETY:

8 zł – / 3 zł – na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. /  W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

Anna Stasyk – na co dzień zajmuje się architekturą i grafiką. Przygodę z tańcem rozpoczęła w Gdańsku, występując miedzy innymi w Teatrze Cynada. Edukację taneczną kontynuowała w londyńskiej szkole The Place. W Londynie również ukończyła kurs scenografii w szkole Saint Martins College of Art.

Małgorzata Szymula – absolwentka Experimental Academy of Dance w Salzburgu (Austria). Barała udział w projektach i spektaklach realizowanych w ramach Akademii. Zdobywała również doświadczenie w Belgii, Francji, oraz USA, gdzie uczestniczyła w warsztatach i letnich rezydencjach. Swoja ścieżkę rozwoju rozpoczęła w 1999 w Gdańsku, w czasie, gdy ta forma ekspresji ożywała w Polsce. Nauki pobierała głownie pod okiem tancerzy teatru Dada von Bzdülow oraz Wojciecha Mochnieja i Melissy Monteros z Gdańskiego Teatru Tańca. Pracowała pod okiem Iwony Olszowskiej w Eksperymentalnym Studiu Tańca w Krakowie, w którym wystąpiła w kilku choreografiach jej autorstwa.

Materiał nadesłany

plakat blue

 

Dodaj komentarz