23-24.06 Teatralne zakończenie działalności Centrum Kultury w Gdyni

Po ponad dekadzie Centrum Kultury w Gdyni żegna się ze swoją siedzibą i… nazwą. Od sierpnia, w nowej odsłonie, spotykamy się w Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25), gdzie pojawimy się jako Gdyńskie Centrum Kultury. A na pożegnanie z Łowicką przygotowaliśmy weekend kulturalnych wrażeń: premierowe czytanie „Działki” z udziałem Agnieszki Suchory i Krzysztofa Kowalewskiego, dwa pokazy „Wieczorów ateńskich” oraz rodzinny piknik, połączony z Teatrzykiem Młodego Artysty oraz programem animacji dla dzieci.

Terminy:
23.06.2018, godz. 19.00 – „Wieczory ateńskie”, bilety: 30-35 zł
godz. 20.30 – „Działka”, wstęp wolny

24.06.2018, godz. 12.00 – Teatrzyk Młodego Artysty + program animacji dla dzieci ,wstęp wolny
godz. 17.00 – „Wieczory ateńskie”, bilety: 30-35 zł
Miejsce: Centrum Kultury w Gdyni

Wieczory ateńskie
Natasza, młoda i zdolna pianistka, przygotowuje się do wielkiego konkursu. Rodzice chcą, by wszystko poświęciła karierze, więc stanowczo sprzeciwiają się jej związkowi ze starszym od niej kompozytorem. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że rodzina się wkrótce powiększy. A dodatkowo w odwiedziny przyjeżdża babcia Nataszy, nestorka rodu, która odkrywa przed rodziną swoją burzliwą przeszłość i… nietypowy plan na przyszłość.
„Wieczory ateńskie” Piotra Gładilina to komedia, w której spotykamy trzypokoleniową moskiewską rodzinę. Poważne problemy ukazane są z przymrużeniem oka, a wszystko z niezwykle bogatą kulturą rosyjską w tle.
*Czas trwania: 80 min.

Autor: Piotr Gładilin
Przekład: Jerzy Czech
Reżyseria: Mateusz Olszewski
Scenografia: Klara Filipowicz
Obsada: Tomira Kowalik, Natasza Sierocka, Angelika Olszewska, Sławomir Głazek, Jakub Kamieński

Działka
„Działka” to na przykład… kawałek ziemi, porcja narkotyku czy przewrotny, skrzący się dowcipem tekst sztuki, której wysłuchamy w interpretacji Agnieszki Suchory i Krzysztofa Kowalewskiego. A gdzież najlepiej posłuchać „Działki”? A gdzieżby indziej jak nie na… działce Centrum Kultury w Gdyni tuż przy… prawdziwych działkach.

Sztuka traktuje o fenomenie społecznym, jakim jest bez wątpienia całkiem spora grupa uprawiających swoje poletka na poletku świata zwanym Polska. Autor wziął „działkę” to pewne ( i to nie jedną ) pod lupę. I co zobaczył? Skupione jak w soczewce emocje, dylematy, uczucia pokoleń Polaków plewiących, siejących i zbierających, każdy na swojej działce życia.

Czytania sztuk z publicznością to forma sceniczna ciesząca się co raz to większą popularnością. Są aktorzy? Są! Jest publiczność? Jest! Jest występ? No, przecież jest! I jest też… test tekstu… dla autora sztuki, reżysera tuż przed podjęciem decyzji o realizacji na teatralnej scenie.
Niechajże ruszą i przybędą liczne zastępy widzów / słuchaczy / miłośników teatru i talentu artystów w ustach, których „Działka” brzmi smacznie, rozkosznie by nie powiedzieć … narkotycznie.

Autor: Jarosław Wojciechowski
Reżyser: Krystian Nehrebecki
Obsada: Agnieszka Suchora i Krzysztof Kowalewski

Teatrzyk Młodego Artysty + program animacji dla dzieci
Nadszedł czas na Was, młodzi artyści! Tylko tu możecie wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować auto z patyków. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa, ale również kibicowania na widowni. Być może następnym razem właśnie Ty zdecydujesz się wejść na scenę.

Na wszystkich uczestników czekają dyplomy oraz podarunki od firmy Trefl.

Zasady są proste:
– masz nie więcej niż 15 lat
– twój występ trwa maksymalnie 7 minut
– zgłaszasz chęć prezentacji u prowadzącego (zapisy od godz. 11:30 do 11:50)
– zabierasz ze sobą dobry humor.

Do udziału w Teatrzyku zapraszamy osoby indywidualne lub grupy osób (np. zespół muzyczny lub grupa taneczna).

Po Teatrzyku nie rozchodzimy się. W ogrodzie CK czekać będą na Was:
– Dj z repertuarem dziecięcym
– gry i zabawy ruchowo-sportowe połączone ze współzawodnictwem np. skoki w workach, rzucanie piłkami do celu, wyścigi parami na „trzech nogach”,
– zabawy konkursowe z hula hop,
– zabawy z chustą animacyjną,
– balonowe inspiracje – modelowanie balonów,
– pokaz baniek mydlanych,
– warsztaty plastyczne- wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami
– małe atelier fotograficzne -udział żywych maskotek-myszka miki i minnie w pozowaniu do zdjęć
– Kącik gier podwórkowych, skakanka, malowanie kredą, bańki mydlane,
– Słodki poczęstunek, w tym wata cukrowa.