11-15.06 ICTF – International Children’s Theatre Festival w Sopocie

Międzynarodowy Festiwal teatrów dziecięcych Sopot

Termin: 11-15.06.2018
Miejsca: – Teatr na Plaży, Teatr Wybrzeże, Grodzisko (zbudowana scena z namiotem), Muzeum Miasta Sopotu (zbudowana scena z namiotem), Państwowa Galeria Sztuki
Wstęp wolny

PROGRAM

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT w Sopocie,powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży – działających w grupach teatralnych i warsztatowych – idei tworzenia kultury widowiskowej. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, które chciałyby zaprezentować swoje osiągnięcia musicalowo-dramatyczne.

Chcemy, żeby nasz festiwal stał się świętem dziecięcej i młodzieżowej twórczości scenicznej. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby odbiorców, a co za tym idzie daniu szansy na spotkanie na linii „młody twórca – młody widz”.

Przegląd zespołów dramatycznych – dziecięcych i młodzieżowych z całego świata, pozwoli także na wzajemne poznanie tradycji i obyczajów reprezentowanych przez różne narodowości.

Jurorzy festiwalu: Joanna Czajkowska, Magdalena Grzebałkowska, Leszek Możdżer.

Wraz z zaproszonymi gośćmi, oraz z przyjezdnymi grupami dramatycznymi, stworzymy ważne wydarzenie kulturalne o światowym zasięgu, przyczyniające się do tolerancji, integracji i poczucia ważności pracy dzieci i młodzieży, a także pracy ludzi dorosłych na rzecz dzieci i młodzieży.

Twórcami teatru jest Fundacja Sopocki Teatr Muzyczny „Baabus Musicialis”, która wygenerowała wyjątkowy wkład w rozwój sztuki teatralnej, rozwój edukacji dramaturgicznej, dla dzieci i kultury, poprzez podniesienie wartości kulturowych i duchowych na pomorzu, zakładając największy teatr dziecięcy w Polsce STM „Baabus Musicalis”.