23.10 „Lecie Stanisława” w Teatrze Rondo

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Miedziewskiego.

Termin: 23.10.2016, godz. 18.00
Miejsce: Teatr Rondo

„Leciu Stanisława” będą towarzyszyć dwie słupskie premiery dzieł Mistrza: „Ja, Maria” Mirelli Rogozy-Biel na podstawie biografii Marii Curie Skłodowskiej pióra Mirki Szawińskiej; a także najnowszy monodram Mateusza Nowaka „ŻERTWA” na podstawie lub z wykorzystaniem fragmentów tekstów: „Dziennik bez samogłosek” Aleksandra Watta, „Pan Tadeusz” i „Śniła się zima” Adama Mickiewicza, „Zapluty karzeł reakcji” Piotra Woźniaka. Po tak obfitej uczcie scenicznej nie zabraknie również pokrzepiającego poczęstunku.
Bilety w cenie 40. złotych do nabycia w kasie Teatru Rondo, rezerwować je można pod nr telefonu 59 842 63 49. Prosimy się spieszyć, ilość miejsc ograniczona!

W ciągu dziesięcioleci działania Ośrodka Teatralnego Rondo przewinęła się przezeń niezliczona ilość osób: instruktorów, reżyserów, aktorów, uczestników zajęć i wszelkiej maści przyjaciół oraz miłośników sztuki. Część tego grona związała się w Rondem na chwilę, inni na dłużej. Wśród tej drugiej grupy przed szereg wychodzi postać, która jest jednym z fundamentów słupskiego ruchu teatralnego, wychowawcą pokaźnego grona artystów międzynarodowego formatu. Bez tego człowieka polska scena monodramu nie miałaby obecnego kształtu. Mowa tu oczywiście o Stanisławie Miedziewskim.

Nie chcąc wypominać Mistrzowi wieku, albowiem młodość jest stanem ducha, a także dbając o komfort początkujących artystów fetę z okazji kolejnej, okrągłej rocznicy pracy reżysera nazwaliśmy po prostu „Leciem Stanisława”.

s-miedziewski

 

Dodaj komentarz