22.06 Warsztaty do spektaklu „Opowieści spod stołu Teatru Lalki „Tęcza”

Teatr Lalki „Tęcza” oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach pedagogiczno-teatralnych, wprowadzających w tematykę spektaklu „Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza” inspirowanego młodzieńczymi dramatami Witkacego w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego.

Warsztaty dla nauczycieli służą wprowadzeniu tematów zawartych w przedstawieniu. Nauczyciele uczestniczą aktywnie w warsztacie. Poznają ciekawe formy i metody pracy oparte na dramie z wykorzystaniem technik teatralnych oraz treningu twórczości, które mogą posłużyć do stworzenia ciekawej lekcji w kontekście obejrzanego spektaklu lub pomóc w przygotowaniu dzieci i młodzieży do oglądania sztuki, jednocześnie stwarzając płaszczyznę do zrozumienia jej treści.

Uczestnicy biorą udział w warsztatach oraz uczestniczą w otwartej próbie generalnej, która odbędzie się tego samego dnia.

Po zakończeniu warsztatów otrzymują:
• zestaw ćwiczeń metodycznych do samodzielnego przeprowadzenia warsztatu;
• zaświadczenie o udziale w warsztatach wydane przez Teatr Lalki „Tęcza” i ODN;
• oraz mnóstwo inspiracji i pomysłów do rozwijania twórczego potencjału dzieci i młodzieży oraz pogłębiania treści zawartych w obejrzanym spektaklu.

TERMIN:
22 czerwca 2017 (czwartek), godzina 15.30 – warsztaty
godzina 18.00 – próba generalna spektaklu

MIEJSCE:
Teatr Lalki „Tęcza”

ZGŁOSZENIA:
do 13 czerwca prosimy wysyłać pod adres: edukacja.tecza@gmail.com

Zgłoszenia do pobrania na naszej stronie: http://teatrlalkitecza.pl/aktualnosci/6974

UWAGA!!!
Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego przyjmujemy po dwa zgłoszenia z jednej placówki, pozostałe zgłoszone osoby z tej samej szkoły czy przedszkola zostaną wpisane na listę rezerwową. O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, ale pierwszeństwo udziału w warsztatach mają nauczyciele klas 4-7 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych.

Projekt realizowany w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”.

Dodaj komentarz