20-22.01 Weekend z Fellinim w Teatrze na Plaży

Filmy, spektakle, rozmowy z twórcami.

Teatr na Plaży w najbliższy weekend startuje z projektem cyklicznych weekendów tematycznych poświęconym różnym twórcom, których twórczość stała się inspiracją do powstania spektakli teatralnych. Będą to interdyscyplinarne wydarzenia, łączące teatr, kino i literaturę – czyli wszystkie dziedziny sztuki, które prezentowane są na deskach Teatru na Plaży. W tym roku w kolejnych miesiącach odbędą się po za Fellinim m.in. weekendy tematyczne i przeglądy twórczości poświęcone Hanochowi Levinowi, Witkacemu, Rolandowi Toporowi, twórcom teatru radiowego oraz oczywiście obecnemu od kilku lat na sopockiej scenie Przyborze i Wasowskiemu.

Każde wydarzenie to prezentacja zarówno spektakli, które miały lub będą miały swoją premierę w Sopocie, połączone z prezentacją uznanych spektakli gościnnych ze scen teatralnych całej Polski.

Pierwszy weekend tematyczny odbędzie się w rocznicę urodziń włoskiego mistrza kina Federico Felliniego. W jego programie znajdą się dwa spektakle, spotkanie z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską oraz projekcja filmu „La Strada”.

Program

20.01 | piątek | godz. 19.00 | Coś Pięknego
21.01 | sobota | godz. 18.00 | Nie lubię Pana, Panie Fellini + spotkanie z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską
22.01 | niedziela | godz. 18.00 La strada

Widzowie będą mogli obejrzeć, spektakl Sopockiego Teatru Tańca „Coś pięknego„, utrzymany w stylistyce filmów Felliniego, który miał premierę w 2016 roku. Ponadto zapraszamy na gościnne przedstawienie w reżyserii Marka Koterskiego „Nie lubię Pana Panie Fellini„, w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej. Monodram inspirowany życiem wybitnej włoskiej aktorki Giulietty Masiny, zdobywczyni dwóch Oskarów i – prywatnie – żony Federica Felliniego. Spektakl rozpoczyna się pierwszym spotkaniem Giulietty i Federica, a kończy śmiercią obojga… i „zmartwychwstaniem” Giulietty. Po drodze – wędrujemy przez ich wspólne życie i kolejne plany filmów, takich jak „La strada”, „Noce Cabirii” czy „Ginger i Fred”. Po spektaklu przewidziane jest krótkie spotkanie z twórcami. Ostatniego dnia, tj. w niedzielę zapraszamy natomiast na projekcję filmu „La strada” w reżyserii Mistrza Felliniego.

Dodaj komentarz