2.10 Thread Clay. Aya Irizuki w spektaklu butoh w Klubie Żak

„Thread clay’ – to spektakl w wykonaniu japońskiej tancerki Aya Irizuki znanej z filmu Dorris Dörrie „Hanami – Kwiat wiśni”, w którym zwierzę z głębin morza prowadzi widzów w podróż od ciemnego dna do jasności zrozumienia istoty rzeczy.

Termin: 2.10.2016, godz. 19.00
Miejsce: Klub Żak
Bilety: 3-20 zł

Wydarzenie towarzyszy projektowi „Perforacje: Pamięć” teatru Amareya Theatre & Guests realizowanego przy wsparciu Miasta Gdańsk oraz w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Pomorskiego

Aya Fisher Irizuki – tancerka, aktorka, artystka wizualna. Studiowała taniec klasyczny i współczesny, ukończyła także Tokyo National University For Fine Arts and Music oraz Theatre de l’Ange Fou – International School of Corporeal Mime. W 2001 roku trafiła do studio tańca butoh – Asbestoskan – założonego przez Hijikatę Tatsumiego, gdzie kształciła się pod okiem Akiko Motofuji. Współpracowała także między innymi z zespołem Harupin buto-ha prowadzonym przez Koichiego Tamano, a także z japońskim fotografem Eiko Hosoe. Wystąpiła w dwóch filmach niemieckiej reżyserki Dorris Dörrie – HANAMI – KWIAT WIŚNI (2007) i FUKUSHIMA MOJA MIŁOŚĆ (2016), który zajął drugie miejsce w plebiscycie publiczności w sekcji Panorama na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Dodaj komentarz