19.12 „Supernova Live” w PC Drama

Klub Żak zaprasza na kolejna odsłonę PC Drama z udziałem aktorów Teatru Wybrzeże.

Termin: 19.12.2016, godz. 19.00
Miejsce: Klub Żak
Bilety: 5-15 zł

„Supernova Live”
autor: Sandra Szwarc | reżyseria: Maciej Konopiński | tekst przeczytają: Anna Kociarz, Robert Ninkiewicz, Jakub Nosiadek (aktorzy Teatru Wybrzeże) | muzyka: Dariusz Czarniecki (student Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni) | wizualizacje: Filip Ignatowicz | rozmowę po czytaniu poprowadzi dr Anna Jazgarska

„Supernova Live” to sztuka łącząca gatunkowe cechy retro kryminału i czarnej komedii. Akcja sztuki osadzona jest na przełomie lat 40. i 50. XX wieku w Nowej Hucie. W czasie urbanizacyjnych przemian i wzmożonych wysiłków całego narodu by zbudować miasto idealne, miasto na miarę marzeń o socrealistycznym cudzie, dochodzi do zbrodni, która kładzie się cieniem na propagandowym sukcesie PRL-owskich władz. Do wyjaśnienia kryminalnej zagadki zostaje skierowany milicjant Twardowski, nieporadny nowicjusz, który spotyka na swej drodze niezwykle barwną paletę przyjaznych i mniej przyjaznych lokalnych typów, usiłujących pomóc mu lub przeszkodzić w prowadzonym śledztwie.
Autorka sztuki, która urodziła się pod koniec lat 80-tych bardzo umiejętnie odtwarza charakter epoki, odwołując się przy tym do wielu dostępnych źródeł, w tym materiałów prasowych i kronik filmowych. Materia językowa tej sztuki pozostaje natomiast niezwykle współczesna i w bardzo ciekawy sposób czerpie z różnych językowych rejestrów, w tym z języka muzyki hip-hopu i rapu.

Dodaj komentarz