16-18.08 Recital Katarzyny Żak w Teatrze Atelier

Recital Katarzyny Żak pt. „Bardzo przyjemnie jest żyć” w Sopocie.

Termin: 16-18.08.2016, godz. 19.30
Miejsce: Teatr Atelier
Bilety: 40 zł

Humor, nostalgia i marzenia. Oraz oczywiście radość życia. To słowa, które najlepiej określają charakter najnowszego programu Katarzyny Żak. Kilkanaście piosenek tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Czyli tych wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Całość okraszona pełną energii interpretacją Katarzyny Żak, warta jest skosztowania.

Autorami tekstów są niewątpliwe osobowości polskiej sceny muzycznej m. in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.

Premiera albumu „Bardzo przyjemnie jest żyć” odbyła się 22 stycznia 2016 r.
Obsada:
Katarzyna Żak – śpiew
Hadrian Filip Tabęcki – fortepian
Witold Cisło – perkusja
Bartłomiej Krauz – akordeon
Piotr Malicki – gitara

Katarzyna Żak – torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna. Znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”. Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie mieli okazję oglądać ją w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht” czy „Siostrunie”.

bardzo-przyjemnie-jest-zyc-b-iext40600159

Dodaj komentarz