16.05 „Burza” Białostockiego Teatru Lalek w GTS

13 maja 2017 roku o godz. 14.00 rusza sprzedaż biletów za 500 gr na spektakl „Burza” w reżyserii Waldemara Raźniaka zrealizowany przez Białostocki Teatr Lalek, który zaprezentujemy w Teatrze Szekspirowskim 16 maja 2017 roku o godz. 19:00.

Spektakl pokazany zostanie w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu ogólnopolskiej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

według Williama Shakespeare’a
przekład: Stanisław Barańczak
reżyseria: Waldemar Raźniak
kostiumy: Anna Angelika Łapińska
scenografia: Jan Polívka (Czechy)
multimedia: Krzysztof Kiziewicz
asystent reżysera: Wiesław Czołpiński
W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gerarda Grisey’a, György Ligetiego oraz Pawła Szymańskiego.
Utwór „Un aura amorosa” z „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta w wykonaniu Chóru Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego – dyrygent: Lilianna Krych.
premiera spektaklu odbyła się 6 września 2015 r.
Obsada: Sylwia Janowicz-Dobrowolska, Łucja Grzeszczyk, Krzysztof Bitdorf, Wiesław Czołpiński, Jacek Dojlidko, Ryszard Doliński, Michał Jarmoszuk, Zbigniew Litwińczuk

Reżyser Waldemar Raźniak o spektaklu: „Książę Prospero jest człowiekiem chorobliwie sprawiedliwym. Jest idealistą, który obraża się na świat i zaszywa w swojej przepastnej bibliotece. Źle czuje się w intryganckim Mediolanie, wśród cynizmu i splendoru dworskiego życia. Rozpoczyna życie na wyspie, której nie ma na mapach i nie sposób dociec jej położenia – tak historycznego, jak i geograficznego. Ćwicząc się w prestidigitatorstwie i pociesznej szarlatanerii, prowadzi dysputy z fantasmagorycznymi przyjaciółmi i wrogami: Arielem i Kalibanem. Na wyspie – niczym w jarmarcznej, kuglarskiej budzie – chowa przed światem swój najdroższy skarb, córkę. Niestety, wielki świat sam się o nią upomni: oto Mag musi sobie poradzić z rozbitkami – synem, ojcem oraz ich nieokrzesaną świtą. Będzie się musiał skonfrontować z tym, przed czym tak długo się chronił, z burzą najpospolitszych ludzkich przywar i nienasyconych namiętności. Jego doskonale wyizolowana twierdza zostanie zdobyta. Chęć zemsty ustąpi jednak przebaczeniu, a mury samotności skruszy drżenie młodzieńczych serc. Oto Szekspir i jedno z jego najsłynniejszych arcydzieł!”

Fot. B. Warzecha11

Dodaj komentarz