16.04 Znikam – czytanie dramatu Arne Lygre w Teatrze Rondo

Teatr Rondo zaprasza na premierowy pokaz trzeciej odsłony cyklu stage reading,podczas której zaprezentowany zostanie spektakl „Znikam” autorstwa norweskiego dramaturga Arne Lygre.

Termin: 16.04.2016 r., godz. 19.00
Miejsce: Teatr Rondo
Bilety: wstęp wolny

FB

reżyseria: Wioleta Komar
zdjęcia i efekty wizualne: Michał Giedrojć
muzyka i mastering: Tomasz Giczewski
nagranie i edycja dźwięku: Maciej Sierosławski
występują: Julia Byrzykowska, Julita Cybulska, Robert Dawidowski, Michalina Filimoniak, Paulina Kucharska, Agnieszka Pawłaszek, Paulina Stolarczuk, Patrycja Szafrańska

Realizacja spektaklu nie byłaby możliwa dzięki zbiórce społecznościowej na portalu www.wspieramkulture.pl, gdzie udało się uzyskać 3500 zł na przygotowanie przedstawienia. Oryginalny tekst norweski został przetłumaczony przez studentów Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego pod okiem prof. Marii Sibińskiej.

Arne Lygre to twórca, którego dramaty znajdują uznanie również poza granicami jego kraju. Przetłumaczono je już na dwanaście języków i sięgają po nie teatry z Danii, Niemiec, Francji, Włoch, Portugalii i Brazylii. Za „Jeg forsvinner” (Znikam) Arne Lygre otrzymał w roku 2013 nagrodę im. Ibsena (Ibsenpisen), prestiżowe wyróżnienie przyznawane w Norwegii za osiągnięcia dramaturgiczne.

ww

Dodaj komentarz