15.11 Drugi pokój – impresja według Zbigniewa Herberta w Dzierzgoniu

Wytwórnia Kultury BO -TAK zaprasza na popołudniowe spotkanie z teatrem z Unia Teatr Niemożliwy z Warszawy (Teatr Lalek dla Dorosłych). Spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty dla młodzieży, dorosłych i seniorów.

Termin: 15.11.2015, godz.17.00
Miejsce: Wytwórnia Kultury BO- TAK , ul. Elbląska 7 Dzierzgoń.
Bilety: 15 zł

FB

Unia Teatr Niemożliwy

Spektakl łączy dwa rodzaje sztuki – język teatralny z językiem wizualnym. Dwie przestrzenie, w których główną rolę odgrywają czarno-białe obrazy ukazujące zwykłą nużącą codzienność w poetycko-nastrojowej interpretacji. Dwa czasy, które mimo swej równoległości płyną w innym rytmie. W spektaklu nie ma miejsca na budowanie psychologiczne postaci – tę warstwę dramatu pozostawiono widzowi, który jako bezimienny sąsiad uczestniczy w zdarzeniach stających się specyficznym dokumentem.

Przedstawienie porusza temat relacji między tym między tym co już było a tym co dopiero nadchodzi, między przeszłoscią i przyszłością, między śmiercią a życiem. Kreśli problem braku relacji i empatii międzypokoleniowej. Braku zrozumienia dla odmienności. Nie wydaje sądów, nie dookreśla – zadaje jedynie pytania…

Spektakl dla dorosłych (od 15 r.ż.).

 

 

Dodaj komentarz