14.07 „Coś pięknego” STT w ramach Sopot Film Festival

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca w ramach festiwalu filmowego.

Termin: 14.07.2016, godz. 20.00
Miejsce: Młody Byron, Sopot
Bilety: 15-20 zł

W tym roku w ramach ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 14 lipca o godz. 20.00 w ogrodzie Kawiarni Artystycznej Młody Byron, zapraszamy na spektakl Sopockiego Teatru Tańca „Coś Pięknego” inspirowany twórczością Felliniego.

Koncept: Jacek Krawczyk
Reżyseria, choreografia, koncepcja plastyczna spektaklu: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska
Współpraca choreograficzna i kreacje: Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Kalina Porazińska, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk oraz Danuta Klementowska, Monika Thurau, Magdalena Kowala, Magdalena Chojnacka
Muzyka: collage z wykorzystaniem utworów Nino Roty i Giovanni Fusco
Kostiumy i scenografia: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska
Reżyseria świateł: Artur Aponowicz

„Coś Pięknego” to taneczno – teatralne rozważania na temat sensu życia, przemijania jednostki i cywilizacji, nostalgiczne studium samotności, czy wyraz tęsknoty za prawdziwą bliskością i miłością. Inspiracjami dla sopockich choreografów były takie filmy jak: „Dolce Vita”, „La Strada”, „8 i ½”, „Próba orkiestry”, czy „Miasto kobiet”. Jacek Krawczyk wraz z zespołem Sopockiego Teatru Tańca zabiera widza w podróż pełną piękna, satyry, fantazji, ale także określonych konkluzji nad losem człowieczym i losem artysty.

Przedstawienie ma formę kolażu i jest swobodną, autorską interpretacją tematów. Nie aspiruje do adaptacji tanecznej żadnego z wymienionych filmów, ani tym bardziej, do podania recepty na szczęśliwe życie. Choć świat i postaci spektaklu są mocno wystylizowani bezpośrednio nawiązując do estetyki filmów sprzed dziesięcioleci, sensy pozostają aktualne.

Dodaj komentarz