11.11 „Bal u Pana Boga” – Widowisko muzyczne

Termin: 11.11.2017, godz. 18.00
Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej
Bilety: 35 złotych dostępne w kasach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz poprzez stronę internetową www.bilety.muzeum1939.pl

Widowisko muzyczne z piosenkami Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego w reżyserii Olgi Czyżykiewicz w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości z okazji 60. rocznicy urodzin Jacka Kaczmarskiego.

Wystąpią:
Piotr Cugowski / Sebastian Karpiel-Bułecka / Marika / Dariusz Malejonek
Dorota Kopka-Broniarz (Mike Skowron) / Damian Ukeje / Monika Urlik

Koncert jest realizowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”.

Wydarzenie zostanie zarejestrowane przez TVP Gdańsk oraz retransmitowane na ogólnopolskich stacjach TVP.

Bal u Pana Boga to unikalny projekt, łączący na jednej scenie gwiazdy wielkiego formatu z młodymi talentami polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie zostanie zrealizowane w nowoczesnej, interdyscyplinarnej instytucji jaką jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Na scenie zaprezentowana zostanie tradycyjna piosenka aktorska w nowoczesnych, oryginalnych brzmieniach. Aktorom i wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra pod kierownictwem Tomasza Krawczyka oraz nowoczesne wizualizacje – grafiki wybitnego artysty z Indii Pulkit Kamala (@artofpolka).

Projekt stanowi połączenie dwóch światów – ambitnej piosenki autorskiej z przestrzenią współczesnych mediów i artystów nowego pokolenia. Na jednej scenie łączymy takich twórców jak m.in.: Piotr Cugowski, Sebastian Karpiel-Bułecka, Marika czy Laureaci programu The Voice of Poland. Każdy z innego świata, z inną wrażliwością i doświadczeniem – artyści tak różnorodni jak szeroki jest repertuar Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.

W programie koncertu znajdą się znane i mniej znane utwory Kaczmarskiego, które – zgodnie z charakterem twórczości barda – poruszają ponadczasowe tematy społeczne, moralne i polityczne. Scenariusz widowiska został stworzony kluczem kolejnych stanów duchowych oraz kondycji człowieka, dlatego też w koncercie usłyszymy utwory takie jak m.in.: „Obława”, „Walka Jakuba z Aniołem”, „Krzyk” czy „Źródło”. Reżyserką widowiska jest Olga Czyżykiewicz – reżyserka, wokalistka, kompozytorka, współpracująca z takimi artystami jak m.in.: Marek Napiórkowski, Natalia Niemen czy John Porter.

Partnerem koncertu jest Legalna Kultura
www.legalnakultura.pl

Organizatorzy:
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Narodowe Centrum Kultury

Patronat Honorowy:
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
prof. dr hab. Piotr Gliński

Partnerzy:
SKM Szybka Kolej Miejska
Karta do kultury
Legalna Kultura

Mecenat:
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

1925512__kr

Dodaj komentarz