1-12.06 VIII Gdański Festiwal Tańca – warsztaty

Gdański Festiwal Tańca zaprasza na warsztaty dla profesjonalistów i amatorów, dorosłych i dzieci.

Termin: 1-12.06.2016 r.
Miejsce: Gdański Festiwal Tańca
Bilety: 20-60 zł

FB

8. Gdański Festiwal Tańca
Warsztaty:

4-6.06.2016 r., godz.10.00, Mate Meszaros, Nora Horvath, partnerowanie, dla tancerzy

Máté Mészáros – choreograf spektaklu Hinoki / coach projektu rezydencja/premiera 2016. Ukończył Węgierską Akademię Tańca w Budapeszcie. W trakcie studiów dołączył do Szeged Contemporary Dance Company, czołowego zespołu tanecznego na Węgrzech. Wielokrotnie nagradzany: Keresztes Maria (1999), nagroda dla najlepszego tancerza na IV National Art Festival (2001) oraz nagroda Zoltan Imre (2002). Wiosną 2003 roku dołączył do Carte Blanche, w 2004 roku tańczył w eksperymentalnej hiszpańskiej grupie Lanonima Imperial oraz wspektaklach Ultima Vez i Zero Visibility Copr.

4-5.06.2016 r., godz. 12.30, Da.TeDanza (Omar Meza), warsztaty-spektakl, dla dzieci (3-8 lat, wraz z rodzicami)

Warsztaty teatralne dla rodziców z dziećmi. Wspólne tworzenie spektaklu teatru tańca.
Omar Meza – choreograf Rio de Luna, doświadczony w wielu stylach i kształcony w wielu szkołach na całym świecie, W latach 90. przeniósł się na stałe do Hiszpanii zakładając Hojarasca w hiszpańskim Burgos. Jego działalność, jako choreografa znacznie wpłynęła na rozwój tańca współczesnego w Hiszpanii. Dzięki wkładowi lokalnego rządu Andaluzji, Państwowemu Instytutowi Sztuk Performatywnych i Muzyki oraz teatrowi Alhambra z Granady w 1999 roku powstała kompania Da.TeDanza, którego został dyrektorem i choreografem.

7-9.06.2016 r., godz. 10.00, Dam van Huynh, movement communication, dla tancerzy

Dam van Huynh -­ juror Solo Dance Contest 2016. Pracował w wielu zespołach, m.in.: The Nevada Ballet, Merce Cunningham, CeDeCe, Richard Alston i Phoenix Dance Theatre. Był rezydentem Hong Kong Academy for Performing Arts oraz stypendystą Konsulatu Brytyjskiego. Oprócz choreografii tworzonych dla własnego zespołu, oraz takich grup jak: Fóramen M. Ballet, CEPRODAC ­ National Dance Company of Mexico, HKAPA, Unlock Dancing Plaza, British Museum, Adugna Dance Company/Gemini Foundation ­ Ethiopia, Dance United, INTOTO Dance, Northern School of Contemporary Dance, LC3 ­ The Place; ma na swoim koncie operę oraz projekt finansowany przez Brytyjski Instytut Filmowy.

10-11.06.2016 r., godz. 10.00, Yuko Kawamoto, Katarzyna Pastuszak, ciało, ruch, improwizacja, otwarte

Katarzyna Pastuszak – dyrektor artystyczna teatru Amareya. Teatrolog i animator kultury, wieloletnia badaczka tańca butō. W roku 1997 odbyła praktykę w Teatrze Znak, w latach 1999-2000 – w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiury, w latach 2000-2001 – w Teatrze „Cynada” Bożeny Eltermann, w roku 2003 – w OdinTeatret Eugenio Barby. Stypendystka rektora Akademii Teatralnej oraz Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia naukowe (2005), wielokrotna uczestniczka międzynarodowych warsztatów tanecznych i teatralnych w Polsce i za granicą (m.in. w Gdańsku, Bytomiu, Poznaniu i Göteborgu.). Kurator Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Yuko Kawamoto – od 1991 roku praktykuje butoh (linia HijikatyTatsumiego), a jej głównym nauczycielem był Yukio Waguri. W latach 1991-1999 członkini zespołu Yukio Waguri + Kohzensha, w 2000 roku założyła własny zespół Shinonome Butoh. Główne prace artystki to m.in.: Hitobire (A humanPresence) i Haru no uta (Spring Song). Choreografka m.in.: 0120 oraz Curators of Metropolis.

12.06.2016 r., godz. 10.00, Leszek Bzdyl, technika tańca współczesnego, masterclass

Leszek Bzdyl – założyciel, wspólnie z Katarzyną Chmielewską, Teatru Dada von Bzdülöw. Reżyser i choreograf takich spektakli jak m.in.: Magnolie, Kilka błyskotliwych spostrzeżeń, Factor T. Występował na scenach oraz prowadził warsztaty w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Koordynator gdańskiego festiwalu Korporacja Tańca (2002-2007). Laureat licznych nagród m.in.: Nagrody Miasta Gdańska w dziedzinie kultury , Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego, nagrody Sztorm Roku, Międzynarodowej Nagrody Teatralnej Theatre Pasta. W 2010 roku otrzymał Odznaczenie Honorowe – Zasłużony Dla Kultury Polskiej (2010).

5.06-12.06.2016 r., godz. 12.30, Maciej Kuźmiński, Fenomen,  projekt społeczny, bezpłatne

Maciej Kuźmiński – choreograf Room 40. Pedagogtańcawspółczesnego.Absolwent Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie. W 2007 z wyróżnieniem ukończył 3-letnie studia z Teatru Tańca, a w 2012 (także z wyróżnieniem) – 1,5 -roczne studia z choreografii na tej samej uczelni. Wykładowca Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (PWST w Krakowie) oraz Instytutu Tańca Współczesnego w Belgradzie.

Warsztaty redakcyjne z pisania o tańcu
1.06-8.06.2016 r., godz. 10.00, Hanna Raszewska, warunki naboru niżej, bezpłatne

Regulamin udziału w warsztatach tanecznych:

1. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie-rezerwacja (e-mail) wysłane na adres zgloszeniagft@klubzak.com.pl, po uzyskaniu potwierdzenia rezerwacji uiszczenie opłaty za wybrane zajęcia w ciągu 3 dni, ale nie później niż do 31 maja 2016 oraz odbiór karnetu z kasy Klubu Żak (w godzinach pracy kasy: pon.-pt.: 15.00-21.00 / sob.-ndz.:16.00-21.00).
2. W warsztatach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.
3. Zakupiony karnet nie podlega zwrotowi.
4. Karnet jest imienny, nie może być przekazywany osobom trzecim.
5. Podstawą uczestnictwa w warsztatach jest każdorazowe okazanie ważnego karnetu.
6. Niewykorzystanie całości lub części karnetu nie upoważnia do jego zwrotu.
7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników zajęć. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali ubezpieczenie NNW.
8. Uczestnicy odpowiadają za wszelkie szkody wyrządzone przez własne działanie lub zaniechanie.
9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w obiektach, w których odbywają się warsztaty.
10. Ilość osób w grupach jest ograniczona.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania poszczególnych warsztatów, gdyby do dnia 31 maja 2016 roku nie wpłynęła minimalna liczba zgłoszeń uczestników. W takim wypadku osoby, które przesłały zgłoszenia na dany warsztat zostaną poinformowane mailem o odwołaniu warsztatów oraz zostanie im zwrócona całość dokonanej wpłaty w ciągu siedmiu dni od zawiadomienia.
12. Organizator ma prawo wprowadzić zmiany w rozkładzie warsztatów. Aktualny program warsztatów dostępny jest na stroniewww.gdanskifestiwaltanca.pl
13. Organizator ma prawo do wykluczenia z udziału w warsztatach osoby, których zachowanie zakłóca przebieg zajęć, lub jest w inny sposób niestosowne. W szczególności niedozwolone jest: palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, wnoszenie przedmiotów i materiałów niebezpiecznych oraz wnoszenie i używanie środków odurzających i psychotropowych. W przypadku usunięcia uczestnika z zajęć nie przysługuje mu prawo zwrotu karnetu.
14. Filmowanie, nagrywanie i fotografowanie profesjonalnym sprzętem zajęć bez zgody organizatorów jest zabronione.
15. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem regulaminu.

* Zasady zgłoszeń
Warsztaty redakcyjne z pisania o tańcu

Gdański Festiwal Tańca zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach redakcyjnych z pisania o tańcu. Uczestnicy/czki poznają zasady pisania tekstów o tańcu i teatrze tańca, a efekty ich pracy będą codziennie publikowane na stronie internetowej Festiwalu lub na oficjalnym fan page’u Festiwalu. Organizator zapewnia uczestnikom/czkom bezpłatne bilety na wszystkie spektakle GFT. Warsztaty skierowane są zarówno do osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie dziennikarstwa teatralnego, jak i tych, które posiadają już pewne doświadczenie.
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 20 maja na adres hanna.raszewska@gmail.com:
● w tytule maila należy wpisać „zgłoszenie na warsztaty redakcyjne”;
● w treści należy podać imię, nazwisko, wiek, szkołę/uczelnię/miejsce pracy;
● do maila należy załączyć próbkę swoich umiejętności w postaci dowolnej recenzji własnego autorstwa (publikowanej bądź nie).
W razie nadmiaru chętnych prowadząca zastrzega sobie prawo do selekcji uczestników. Lista zakwalifikowanych osób zostanie ogłoszona do 23 maja. Warsztaty odbywać się będą w Klubie Żak.

Hanna Raszewska – jurorka Solo Dance Contest 2016. Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Wykładowczyni teorii tańca (Uniwersytet Muzyczny) i historii tańca XX i XXI wieku (Mazowiecki Instytut Kultury). Publikuje teksty o tańcu na łamach m.in. taniecPOLSKA.pl, „Pulse Dance”, „nietak!t Inne strony teatru”, teatralny.pl.

Dodaj komentarz