1.03 Pozostańmy in touch, VII Gdański Festiwal Tańca

Premiera w ramach Recydencji VII Gdańskiego Festiwalu Tańca.

POZOSTAŃMY IN TOUCH / Walkowiak, Nowak & Grzeczka / premiera

Termin: 1.03.2015

Miejsce: Klub Żak

Bilety: 3-25 zł

Koncept, choreografia, wykonanie: Julia Walkowiak, Daria Nowak, Maja Grzeczka / współpraca artystyczna: Gundula Peuthert / dźwięk: Łukasz Bielawny / wizualizacje: Julia Walkowiak, Maja Barańska, Łukasz Matysiak / kostiumy i scenografia: Julia Barej / premiera: 1.03.2015, Klub Żak, realizacja w ramach VII Gdańskiego Festiwalu Tańca / 30 min.

Człowiek jest podłączony do sieci, dzięki niej uzyskujemy informacje, tworzymy relacje, organizujemy sobie życie.

W dzisiejszych czasach prawie każdy człowiek załatwia większość spraw przez Internet i telefonicznie, komunikujemy się zarówno błahych sprawach jak i w tych bardzo ważnych. Jak reaguje na to nasza psychika i ciało, czy jesteśmy przestymulowani? Pozostańmy in touch to spektakl o człowieku i jego wirtualnym, ale prawdziwym życiu, jesteśmy podłączeni do sieci, bądźmy in touch!

Po spektaklu spotkanie z wykonawcami.

Julia Walkowiak – tancerka wciąż poszukująca nowych dróg w ruchu, interesująca się w szczególności ruchem autentycznym i jego zastosowaniem w teatrze tańca, początkujący choreograf. Studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Taniec, absolwentka Szkoły Tańca i Baletu Fouette, PPSKAK w Kaliszu i STW (prow. Natalia Draganik), uczestniczka licznych warsztatów tanecznych i teatralnych. Tancerka Teatru Ruchu i autorskiego zespołu Stało Się, z którym zorganizowała dwa festiwale tańca w Pobiedziskach i Gliwicach. Pedagog i choreograf Teatru Tańca w Pobiedziskach dla dzieci i młodzieży, autorka spektaklu Zaczarowana Zima. Brała udział w projektach m.in. z Divadlo Continuo, Pawłem Passinim i Witoldem Jurewiczem.

Daria Nowak – tancerka, street performer, studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Taniec, uczestniczka wielu warsztatów tanecznych. Brała udział w spektaklach koordynowanych przez przez polskich i zagranicznych pedagogów. Doświadczona instruktorka tańca i animator, w szczególności w pracy z najmłodszymi. Tancerka i choreograf poznańskiej rewii tanecznej Dance And Art.

Maja Grzeczka – tancerka zafascynowana techniką tańca współczesnego i contact improwizacji. Studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Taniec. Studentka STW i tancerka w zespole Natalii Draganik. Doświadczenie zdobywa na warsztatach tanecznych. Wieloletnia tancerka Teatru Ruchu Moniki Leśko-Mikołajczyk. Jest również pedagogiem tańca współczesnego, specjalizującym się w zajęciach dla najmłodszych.

Gundula Peuthert – choreograf, reżyser i pedagog. Studiowała taniec w Lipsku, choreografię i reżyserię w Palucca School i Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch w Berlinie, gdzie następnie nauczała choreografii i improwizacji. W latach 1991-1996 tancerka i choreograf Freies Tanztheater Berlin, następnie baletu Voglandtheaters Plauen, gdzie została dyrektorem artystycznym. W latach 2006 – 2011 dyrektor Tanztheaters Görlitz, oraz festiwali Interface i TanzArtFestival Görlitz.

 

Dodaj komentarz