06.07 Hamlet, Teatr Atelier

„Hamlet” Williama Shakespeare’a w reżyserii André Hübnera-Ochodlo

Premiera: 6 lipca 2014Teatr Atelier im.Agnieszki Osieckiej

Tylko miłość prawdziwa mogłaby zapobiec dalszym zbrodniom. Tylko ona położyłaby kres tragedii. Tylko ona dałaby wolność. Także wolność wyboru. Ale w „Hamlecie” chodzi właściwie o to, aby każdy moment podnieść do sfery wieczności – aby być paradoksalnie wolnym od tego wyboru.Gdyby Hamlet wybrał drogę bezwarunkowej miłości do Ofelii mógłby wyleczyć ten świat. Nie przeniósłby brzemienia mordu na kolejną generację.

Wszystko co dzieje się w „Hamlecie” jest dziełem losu, który z nieubłaganą konsekwencją przyspiesza rozwiązanie tragedii.

Hamlet wstydzi się swoich pragnień. Hamlet dwa razy „zabija” – raz ojca, raz pragnienie matki. Dopiero po śmierci Klaudiusza jest w stanie odpocząć. Ale to i tak kończy się śmiercią. Hamlet musi umrzeć … Potem dopiero ludzkość ma szansę na nowego Mesjasza.

Hamlet znajduje się w fazie introwersji. Według Junga introwersja i ekstrawersja to dwa ogólne typy postaw, które wyrażają kierunek, w jakim zmierza energia psychiczna. Ekstrawertyk kieruje swoje reakcje na zewnątrz, sterują nim oczekiwania i potrzeby środowiska społecznego. U introwertyka natomiast energia realizuje się poprzez subiektywne stany wewnętrzne i procesy psychiczne, a pierwszą reakcją introwertyka na nieznane środowisko jest wycofanie.

By lepiej zrozumieć swój stan śpiewa. To dla niego coś na kształt wewnętrznej medytacji. W tej interpretacji „Hamleta”, usłyszymy sześć śpiewanych monologów.

Bilety w cenie 75 zł do nabycia w kasie Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

William Szekspir, Hamlet. Spolszczył – Jerzy Sito, opracowanie tekstu, reżyseria, scenografia – André Hübner – Ochodlo, asystent reżysera – Waldemar Cudzik, muzyka – Adam Żuchowski, kostiumy – Aleksandra Sosnowska – Krywult, współpraca scenograficzna – Stanisław Kulczyk, przygotowanie wokalne – Marzena Lamch – Łoniewska

Hamlet – Maciej Półtorak,

Klaudiusz, Duch ojca Hamleta – Adam Hutyra,

Ofelia – Martyna Kowalik (gościnnie),

Ozryk, Rosenkrantz – Waldemar Cudzik,

Horacy – Adam Machalica (gościnnie, AT, Warszawa),

Premiera w  Teatrze Atelier w Sopocie – 6 lipca 2014 r. Następne spektakle: 7 i 8 lipca 2014

7b65b31b301f7b96babd6a0cacf5d712

 

Dodaj komentarz