04.03 „Heysel” Chojnickiego Studia Rapsodycznego w MSW

Spektakl „Heysel” Chojnickiego Studia Rapsodycznego zagości niebawem w murach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

 

Do stolicy aktorów chojnickie Studio zaprosiła naczelnik Wydziału Profilaktyki Departamentu Nadzoru MSW Elżbieta Rusiniak, która miała przyjemność obejrzeć spektakl „Heysel” na deskach Chojnickiego Domu Kultury 18 grudnia podczas finału programu „Kibicuję bezpiecznie”. –Niedawno otrzymaliśmy zaproszenie do MSW na konferencję podsumowującą realizację rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” w 2013 roku. 4 marca wszyscy uczestnicy konferencji obejrzą spektakl „Heysel” – powiedział reżyser Studia Grzegorz Szlanga.

Spektakl jeszcze przed premierą przyciągnął uwagę w ministerstwie. Jego wartość wychowawcza była jednym z tematów poruszanych przez Stałą Grupę Ekspercką przy Radzie Bezpieczeństwa Imprez Sportowych w listopadzie 2013 r. – „Heysel” jest stałym elementem programu. Od lutego zaczynamy wystawianie go dla wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego. Pierwsze przedstawienie 17 lutego o godz. 9.00 w ChDK, kolejne 3 marca o godz. 9.00, również w CHDK – poinformował Szlanga.

Tytułowe „Heysel” to nazwa stadionu w Brukseli, na którym 29 maja roku 1985 podczas finałowego meczu o piłkarski Puchar Europy doszło do tragicznego w skutkach starcia kibiców dwóch przeciwnych drużyn – FC Liverpool i Juventus Turyn. Autorkami scenariusza spektaklu sąMaria Cyganowicz i Emilia Piątek, całość wyreżyserował Grzegorz Szlanga.

Źródło: http://chojnice24.pl/artykul/17601/premiera-heysel-w-msw/#afterpoint

zdjęcie: Daniel Frymark

Dodaj komentarz