Ziemia jest płaska. Dzbanie! – drugi pokaz przed premierą

Termin: 28.06.2019, godz. 19.00
Miejsce: Teatr 3.5, Dzierzgoń, ul.Różana 4
Wstęp wolny lub dla chętnych dowolny datek do naszej fundacyjnej puszki.
Uwaga istnieje limit miejsc! Wpuszczamy tylko 55 osób.

Od autorów:
Unurzani po szyję w informacyjnej brei. Czy może bliżej skojarzeń gastro-gimnastycznych – „w zupie treści” . W tej przestrzeni granice między tym co prawdziwe i fikcyjne zacierają się coraz bardziej. Idziemy więc po omacku przytuleni do naszych hipsterskich szalików. Aż strach zapalić tu świeczkę… Bo może się okazać, że wszyscy jesteśmy lemingami radośnie skaczącymi w przepaść. A może to tylko profil na fejsie?
Zapraszamy na spektakl tworzony w duchu equalizmu. Równy w tym co kobiece i męskie, moje i twoje. Tu nie było jednego reżysera i autora, kogoś samotnego kto wziąłby odpowiedzialność za wydarzenia. Stworzyliśmy to z myślą o was w pełnej symetrii i naprawdę razem.

O wodo surowa!
Cóżeś Ty za pani?
Że za tobą idą
Niezmordowanie.
Nawet amerykani!
Kopuło niebieska.
Węglu aktywny naszych dusz!
Bez ciebie ani rusz…
Ukryta prawdo,
bez krągłości ziemio,
Co nas otaczasz swym biegunem
Nie karz nas twardą swą kopułą!
Kiedy walimy w nią z wielkim hukiem.
/Marek Kurkiewicz/

„Ziemia jest płaska. Dzbanie” – scenariusz, reżyseria i cała reszta : Domela Grenda i Marek Kurkiewicz (wspólnie i bez podziałów)
tekst piosenki „Hipsteriada polska” – Domela Grenda
muzyka do tejże: Marek Kurkiewicz
puszcza dźwięki i świeci nam : Tomek Puchalski
fot. Nes W. Kruk /Fotokruki
premiera w „wielkim mieście” planowana na sierpień 2019

Mecenasem dzięki któremu mają gdzie odbywać się prace Teatru 3.5 jest Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu. Spektakl powstał przy udziale : stu procent środków własnych, z użyciem rekwizytów podarowanych przez dobrych ludzi i nie zagubionych w ramach projektu „Symetria kontra grantoza 2019” finansowanego ze środków uzbieranych ze źródeł odnawialnych ale trudnych do namierzenia . Za to co wygadują podczas spektaklu youtubowi celebryci teatr nie odpowiada ;-)