Werdykt – XIV OPMFT im. Adama Luterka

Protokół z posiedzenia młodzieżowego jury XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka

W dniu 15 listopada 2019r., młodzieżowe jury w składzie: Julia Potrykus, Julia Rutkowska, Maciej Bartecki po obejrzeniu i ocenie wszystkich spektakli konkursowych przyznało:
Nagrodę główną:
Kompromisu nie będzie – Caramba

Nagrody:
Teatr Collegium Gedanense – Piaskownica
Teatr MGAP – Tytuł roboczy „My”
Nagrody specjalne:
Anna Papuga – Poparzona
Zespół Teatru Szkolnego „Zdziesiątkowani” – I co dalej, siostrunie?

Protokół jury XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka (XIV OPMFT „Luterek”) pt. „Śmiech na bis” z dnia 16.XI.2019 r.

Jury w składzie:
Aneta Todorczuk
Grzegorz Sierzputowski
Michał Stachowski
pragnie serdecznie podziękować organizatorom za stworzenie wyśmienitych warunków do kreatywnego spotkania młodych pasjonatów teatrów z całej Polski i atmosfery pozbawionej rywalizacji.
Po obejrzeniu 15 spektakli jury pragnie zwrócić uwagę na bardzo zróżnicowany poziom prezentacji teatralnych i doceniając jednocześnie bardzo duże zaangażowanie młodych twórców, namawia
do dalszych twórczych poszukiwań.

Jury postanowiło przyznać wyróżnienie w wysokości 500 zł dla Teatru Szkolnego „Zdziesiątkowani” z Gdyni za stworzenie atmosfery dobrej zabawy, dystans i poczucie humoru.
Ponadto jury przyznaje dwie nagrody aktorskie w wysokości 500 zł każda Monice Chybowskiej i Krzysztofowi Maikowi. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO w Wejherowie i Alior Bank.
Michał Stachowski postanowił wyróżnić za ciekawe głosy Natalię Skwirę i Pawła Grotha.

Jury postanowiło nie przyznawać nagrody Grand Prix ze względu na różnorodność estetyki prezentowanych spektakli i przyznać 3 równorzędne nagrody w wysokości 2000 zł każda następującym zespołom:

Teatr Collegium Gedanense z Gdańska za profesjonalne podejście do postaci dramatu, poruszające aktorstwo i reżyserię spektaklu; Nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Wejherowa – Krzysztofa Hildebrandta

Teatr „Kompromisu nie będzie” z Sopotu za odwagę, śmiałe aktorstwo i poczucie humoru; Nagroda ufundowana przez Starostę Powiatu Wejherowskiego – Gabrielę Lisius

Teatru „MGAP” z Lublina za wyobraźnię, zespołowość i poczucie abstrakcji; Nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Wejherowie.