Petycja. List otwarty do Prezydenta Miasta Słupska – Roberta Biedronia

Napięta sytuacja przed Festiwalem Teatralnym „S/cena Wolności” organizowanym przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku spowodowała, że zainicjowano zbieranie podpisów pod petycją.

Wspólnie zawalczmy o Wolność (Festiwal teatralny „S/cena Wolności” – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku)

My, niżej podpisani przedstawiciele środowisk twórczych oraz odbiorcy kultury, pragniemy wyrazić swoje zaniepokojenie sytuacją, jaka narosła wokół festiwalu „Scena Wolności”, organizowanego przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku. Nie zgadzamy się na to, aby nieliczna grupa ludzi o radykalnych poglądach decydowała za nas o tym, jakie sztuki możemy oglądać. Uważamy, że festiwal „Scena Wolności” stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Słupsku i liczymy na to, że odbędzie się w niezmienionej formie, zaproponowanej przez organizatorów.

Szanujemy prawo wszystkich ludzi do swobodnego wyrażania swoich poglądów i z tego powodu nalegamy, aby uszanowano nasze prawo do osobistego i samodzielnego wyrobienia sobie poglądu na temat festiwalowych spektakli. Nie chcemy aby Sztuka stała się pretekstem do politycznej nagonki, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów. W pełni popieramy organizatorów festiwalu i protestujemy przeciwko stosowaniu wobec nich jakichkolwiek form nacisku i represji ze strony grupy radykałów, które godzą w wolność artystycznej wypowiedzi oraz prawo widzów do samodzielnego doboru i oceny sztuki.

Strona petycji