8.06 Polacy wyjaśniają przyszłość | spektakl gościnny Nowego Teatru

Termin: 8.06.2019, godz. 18.00
Miejsce: Teatr na Plaży
Bilety: 30-40 zł

gościnny spektakl Nowego Teatru w Warszawie „Polacy wyjaśniają przyszłość” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego. W rolach głównych aktorzy Teatru Nowego Piotr Polak oraz Jaśmina Polak, która występowała również przez wiele lat na na scenie Starego Teatru m.in. w spektaklach Jana Klaty (Do Damaszku, Król Lear).

Będzie to pierwszy gościnny spektakl Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego wystawiony na deskach Teatru na Plaży, zatem tym szczególniej zapraszamy.

„Za 100 lat nie będzie kolei, nie będzie włosków na ciele, nie będzie wystających żył, nie będzie jajek, nie będzie czapek z daszkiem, niestety nie będzie skarpetek, nie będzie ogni sztucznych, nie będzie teatru, nie będzie. Nie będzie teatru. Teatr okaże się zupełnie nieuniwersalny. I się skończy. Wbrew poprzednim przewidywaniom. Ale jeśli w ogóle coś będzie, to na pewno będą Matki. Także te zatroskane.”

Polacy nie nadają się do wyjaśniania przyszłości tak samo, jak cała reszta świata. A mimo to z entuzjazmem rzucają się w amatorską futurologię. Samplując i remiksując dziedzictwo marudzenia, rodzeństwo Jaśminy i Piotra Polaków buduje siłę wywrotową. Set dj’ski Polaków to przewrotne zmaganie z pesymistyczną wersją przyszłości. Czy potrafią uwolnić się od czarnowidztwa własnej matki?

Reżyseria: Wojtek Ziemilski
Scenografia: Paweł Paciorek
Dramaturg: Sodja Lotker
Współpraca artystyczna: Braňo Mazúch
Obsada: Jaśmina Polak, Piotr Polak
Asystentka reżysera: Urszula Hajdukiewicz
Fot. Maurycy Stankiewicz

Spektakl powstał w ramach projektu Teatr 2118.
Kurator projektu Teatr 2118 Tomasz Plata

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.