6.10 Międzynarodowy Festiwal Animo, Kwidzyn, dzień 5

Oficjalna strona Festiwalu

2–6.10.2018
Wystawa
Andrzej i Martyna Dworakowscy / Polska
Foyer teatru, ul. Katedralna 18
wiek: bez ograniczenia

6 .10.2018 godz. 10:30
Co to?
Studio Teatralne Blum / Polska
Duża Scena, ul. Katedralna 18
wiek: od 0–4 roku życia
czas trwania 40 min.

Scenariusz, reżyseria: Lucyna Winkel, Katarzyna Pawłowska
Występują: Lucyna Winkel, Katarzyna Pawłowska

Hopek i Siupek – dwa zabawne stworki, będące łącznikami różnych światów: dziecięcego i dorosłego, wyobraźni i realności, teatru i codzienności – wyczarowują barwną miękką i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzyć kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka.

Jeden z pierwszych w Polsce spektakli dla dzieci naj-naj-młodszych.

6.10.2018 godz. 12.30
Ciało jako materiał – warsztaty
Laura Bartolomei / Włochy
Sala lustrzana, ul. Katedralna 18
wiek: od 16 roku życia
czas trwania 2 h

6 .10.2018 12.30
Animacja marionetkami – warsztaty
Krzysztof Falkowski / Polska
Sala kolumnowa, ul. Katedralna 18
wiek: od 7 roku życia
czas trwania 45 min.

06 .10.2018 godz. 17:30
Czarna owca
Teatrodistinto / Włochy
Duża Scena, ul. Katedralna 18
wiek: od 6 roku życia
czas trwania 45 min.

Scenariusz i reżyseria: Daniel Gol we współpracy z Laura Marchegiani and Alessandro Nosotti
Występują: Jacopo Fracasso and Andrea Tibaldi

Żyje sobie czarna owca. Czy jest zła? Wydaje się samotna. Wydaje się niegrzeczna. Może jest niegrzeczna, bo inni ja opuścili. W swojej samotności ukrywa tajemnicę. Stado białych owiec i ich jednolitość są przedstawione za pomocą  prostych i licznych zabawek. Scenografia charakteryzuje się  porządkiem geometrycznym. Pojawia się czarna owca. Zachowuje się na swój własny unikalny sposób, żyje w swoim własnym świecie i bawi się z niezwykłymi przyjaciółmi. Porusza  się po trawie, jak inne, ale jej postawa jest całkiem inna…
Kiedy spotyka innych, zaczyna się jej walka o akceptację. W jej różnorodności i samotności odkrywamy bogate życie emocjonalne, które ma wpływ na całe stado i zamienia jednolitość w kolorowe współistnienie.

„Czarna owca” to rezultat  projektu twórczego stworzonego w  2011  roku  z udziałem  przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

06.10.2018 godz. 19:30
Koncert
Tara Gayan / Polska
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
wiek: od 16 roku życia
czas trwania 60 min.

Skład: Agnieszka Mendel, Maciej Hanusek

Koncert inspirowany myślą indyjskich muzyków, poetów i filozofów. Pejzaż muzyczny to fuzja ludowych i klasycznych tematów indyjskich z domieszką zachodniej perspektywy jazzu, elektroniki i pobrzmiewań kina drogi. Pojawia się również mozaika języków. Zespół zadebiutował koncertowo w grudniu 2017 roku, obecnie pracuje nad pierwszą studyjną płytą.

Agnieszka Mendel – przez 15 lat ściśle związana z Europejskim Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, gdzie kreowała wiodące role aktorsko-wokalne we wszystkich spektaklach Włodzimierza Staniewskiego. Tworzy i koncertuje; pisze teksty i komponuje autorski materiał. Jest również liderką Yaron Trio. Laureatką i beneficjentką licznych nagród i stypendiów w dziedzinie kultury.

Maciej Hanusek – gitarzysta, kompozytor i manager muzyczny, znany z takich przedsięwzięć jak Muzyka sfer, The Gate, Street Art Masters. Twórca projektu Budka nietelefoniczna. Przez lata związany z teatrem „Gardzienice”.