21.11 ShakespearE’S CAPE – zaklęty Teatr w GTS

Termin: 21.11.2019
I tura – 16.00 – 17.00
II tura – 17.30 – 18.30
III tura – 19.00 – 20.00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
Wstęp wolny, rejestracja: https://evenea.pl/event/escapeintoart

Każdy teatr kryje w sobie tajemnicę… Przy okazji każdej z premier z budynku gdańskiego Teatru bez śladu znikają ludzie. Co się z nimi dzieje? Do tej pory nikomu nie udało się powrócić, by przekazać słowa ostrzeżenia. Niektórzy twierdzą, że teatr to żywy organizm, który myśli i czuje. Dlaczego miałby jednak „porywać” ludzi?

O tajemniczych zaginięciach zrobiło się głośno – nie brak więc śmiałków, którzy chcą „zmierzyć się” z Teatrem. Wśród fanów tajemnic i niewyjaśnionych zdarzeń rozeszła się wiadomość: „w Teatrze znów będzie premiera!” Trzeba sprawdzić, co naprawdę dzieje się w tych murach!

Czy uda się śmiałkom rozwiązać tajemnicę zaginięć i nie zostać zamkniętym w murach Teatru na zawsze? Czy uda im się pokonać wyzwania, postawione przez tak nietypowego przeciwnika?
Zagrajcie o swoją wolność w teatralnym escape roomie w iście szekspirowskim stylu!

Na wydarzenie zapraszamy zorganizowane grupy szkolne młodzieży w wieku 12 – 19 lat wraz z opiekunami oraz osoby indywidualne.
Zapiszcie się na JEDNĄ z trzech tur!

„ShakespearE’S CAPE – zaklęty Teatr” to gra z pogranicza takich gatunków jak pokoje ucieczek, gry fabularne, miejskie i doświadczenia immersyjne.

Wydarzenie jest efektem międzykulturowej współpracy młodzieży podczas warsztatów teatralnych z Małgorzatą Polakowską i Przemkiem Jurewiczem oraz tworzenia escape roomów z Piotrem Milewskim w ramach projektu Escape into art. W warsztatach wzięła udział młodzież z Ukrainy, Białorusi i Polski.
Projekt powstał w ramach gdańskiego Modelu Integracji Imigrantów jako jedno z działań grupy kultura.

Reżyseria: Małgorzata Polakowska i Przemek Jurewicz
Scenariusz: Piotr Milewski

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.