20-22.06 Program 16. „Sam na scenie” w Słupsku

Festiwal teatrów jednego Aktora – 16. Sam na scenie

czwartek, 20 czerwca OT Rondo i PTL Tęcza – prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

10:00 OT Rondo, Jan Karol Wiśniewski – woj. lubelskie – POK „Dom Chemika” Puławy
„Pif-paf jesteś trup” według sztuki Williama Mastrosimone pod tym samym tytułem scenariusz, reżyseria – Katarzyna Grudzień.

10:55 PTL Tęcza, Wiktoria Jankowska – woj. zachodniopomorskie – MOK Police
„Kobieta inicjowana” na podstawie tekstu „Hell” Lolity Pille, reżyseria – Aleksandra Słowińska

11:30 OT Rondo, Katarzyna Lewandowska – Wojsko Polskie – Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie „Tybyś” na podstawie powieści „Kochanie zabiłam nasze koty”, „Paw Królowej” Doroty Masłowskiej i „A ja żem jej powiedziała…” Katarzyny Nosowskiej, scenariusz i reżyseria – Anna Jakubowska, Katarzyna Lewandowska

12:15 PTL Tęcza, Martyna Strychalska – woj. wielkopolskie – CK Zamek w Poznaniu
„ONNA” na podstawie dramatu „Krótka sztuka o zdradzie dla jednej aktorki” Ołeksandra Irwańca reżyseria – Daniel Stachuła

15:00 OT Rondo. Inauguracja Festiwalu

15:30 OT Rondo, Paulina Leoniec – woj. mazowieckie – I LO w Sokołowie Podlaskim
„Na cztery” na podstawie utworu Jarosława Czaplińskiego „Wstręt” scenariusz, reżyseria – Urszula Kosieradzka

16:10 PTL Tęcza. Bartosz Rułka – woj. podkarpackie – I LO w Rzeszowie
„Pojedynek” na podstawie powieści Witolda Gombrowicza „Transatlantyk” reżyseria – Robert Nowak, Barbara Maria Płodzień

16:50 OT Rondo, Dominika Puc – woj. podlaskie – Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce „Postrzyżyny” według powieści Bohumila Hrabala pod tym samym tytułem
scenariusz i reżyseria – Joanna Troc

17:30 PTL Tęcza, Justyna Sieradzka – woj. lubuskie – Żarski Dom Kultury, ZSE w Żarach
„Shirley Walentine” na podstawie sztuki Willy Russel pod tym samym tytułem reżyseria – Emilia Adamiszyn

20:00 OT Rondo
Wieczór mistrzowski Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek
Monodram „Słodka” w wykonaniu Marty Pohrebny na podstawie powieści Marii Matios „Słodka Darusia” (wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo).

21:30 OT Rondo – sala prób Omówienie spektakli konkursowych

 

piątek, 21 czerwca OT Rondo i PTL Tęcza – prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

10:00 PTL Tęcza, Bartłomiej Jaskulski – woj. łódzkie – Wschowa. „Tu nie jest tak źle” na podstawie wspomnień Jerzego Skrzypka scenariusz i reżyseria – Arkadiusz Jaskulski

10:45 OT Rondo, Aleksandra Łazarska – woj. podlaskie – Suwalski Dom Kultury
„Nie dla żartu” – scenariusz autorski. reżyseria – Jolanta Hinc-Mackiewicz

11:40 PTL Tęcza, Monika Weronika Mikołajczak – woj. dolnośląskie – MDK w Bolesławcu
„Jingele-Mejdele” na podstawie powieści Wojciecha Dutki „Czerń i purpura” scenariusz i reżyseria – Aneta Ćwieluch

12:40 OT Rondo, Viktoria Szopińska – woj. pomorskie – Chojnickie Studio Rapsodyczne
„Popatrz na Lusię” na podstawie powieści Gro Dahle, Svein Nyhus „Grzeczna” reżyseria – Grzegorz Szlanga

15:00 OT Rondo, Faustyna Słonka – woj. śląskie – GOK w Jasienicy Filia Mazańcowice
„Księga nieżywków” według tekstu „Zgubiono znaleziono” Brooke Davies. scenariusz i reżyseria – Anna Maśka

15:40 PTL Tęcza, Julia Kmiecik – woj. lubuskie – Żarski Dom Kultury
„Antygona w Nowym Jorku” na podstawie dramatu Janusza Głowackiego pod tym samym tytułem reżyseria – Julia Kmiecik, Roman Krzywotulski

16:20 OT Rondo, Agnieszka Rajda – woj. śląskie – Raciborskie Centrum Kultury
„Pływak” na podstawie tekstu Zsuzy Bánk pod tym samym tytułem, scenariusz i reżyseria – Grażyna Tabor

17:10 PTL Tęcza, Maciej Walter – woj. łódzkie – Pałac Młodzieży w Łodzi
„Munch!” na podstawie pamiętników E. Muncha. reżyseria – Jowita Popow

20:00 OT Rondo Monodram Przemysława Bluszcza „SAMOSPALENIE – spowiedź oficera SB”
scenariusz i reżyseria – Krzysztof Szekalski, (wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo)

21:30 OT Rondo -sala prób Omówienie spektakli konkursowych

sobota, 22 czerwca OT Rondo (wstęp wolny)

10:30 „Sam na okładce” – spotkanie z Wiesławem Gerasem
„Symboliczna postać Hamleta jest znakiem firmowym serii wydawniczej…”

12:00 „Koncert Galowy” przygotowany z uczestnikami festiwalu – ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród (wstęp wolny).

18:00 „Sam na ulicy” Zakończenie festiwalu – ul. Nowobramska. Spektakl „NOE” – realizacja i wykonanie Adam Walny, muzyka na żywo – Witold Walny.