18.05 Debata i Rewia na 60-lecie Teatru Muzycznego

Termin: 18.05.2018, godz. 11.00 – debata, godz. 19.00 – Rewia Jubileuszowa
Miejsce: Teatr Muzyczny
Udział w debacie – bezpłatny

Na dużej scenie Teatru Muzycznego odbędzie się Rewia Jubileuszowa z okazji 60 urodzin Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Tego samego dnia, o godz. 11 będzie można wziąć udział w debacie „Współczesny polski teatr muzyczny – czyli jaki?”, z udziałem m.in. Wojciecha Kościelniaka.

W czasie debaty chcielibyśmy podjąć próbę zdefiniowania zjawiska, jakim jest teatr muzyczny w Polsce, szczególnie z perspektywy ostatniego dziesięciolecia. Chcemy pochylić się wspólnie nad jego aktualną kondycją, odmianami, wskazać też potencjał rozwojowy i perspektywy na przyszłość.

W debacie wezmą udział przedstawiciele różnych środowisk – dyrektorzy teatrów, realizatorzy, publicyści (Jerzy Limon, Łukasz Rudziński, Jerzy Snakowski, Piotr Sobierski, Konrad Imiela, Jacek Mikołajczyk, Przemysław Kieliszewski, Wojciech Kościelniak i Jarosław Zalesiński) oraz osoby ze środowiska akademickiego i publiczność.

Liczymy, a nawet jesteśmy pewni, że uda nam się określić, w jakim miejscu obecnie znajduje się współczesny polski teatr muzyczny i w którą stronę zmierza.

Materiał nadesłany