1.12 Polska Sieć Tańca/Living Space Theatre: spektakl KAJ DZIAS

Termin: 1.12.2019, godz. 18.00
Miejsce: Stacja Orunia
Bilety: 15-20 zł
Informacje: anna@gak.gda.pl tel. 58 306 66 76 w. 37

Podobno u Romów ciągle gra muzyka, nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze. Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania. “Kaj Dzias” Living Space Theatre to opowieść z różnych perspektyw. Trochę magiczna, a zarazem dobitnie dosłowna; mądra, zrozumiała i poruszająca. O Cyganach? O ludziach? Zapraszamy na barwny kolaż muzyki (granej na żywo!) pieśni i tańca.

Ten inspirowany kulturą romską barwny kolaż muzyki (granej na żywo!) pieśni i tańca, jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Obok perspektywy ukazania kultury romskiej – ich pieśni, tańca, języka, energii, poczucia wspólnoty, pojawia sie wątek „hejtu” i nietolerancji wobec mniejszości narodowych.

Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z cyganologiem Adamem Bartoszem z Muzeum Okręgowego w Tarnowie. “Kaj Dzias” otrzymał nominację na najlepszy spektakl teatru offowego w konkursie The Best OFF 2018.

Spektakl poprzedzają kilkudniowe warsztaty taneczne i aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych (liczba miejsc ograniczona). Po warsztatach uczestnicy mają możliwość dołączenia do spektaklu w jednej ze scen.

Spektakl prezentowany w ramach Polska Sieć Tańca organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl