Protokół obrad jury XII Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. A. Luterka

Protokół z dnia 17.11.2017:

Jury w składzie:
Marta Turkowska
Michał Stachowski
Jarosław Tumidajski

po obejrzeniu 19 spektakli konkursowych, jury postanowiło przyznać następujące WYRÓŻNIENIA:
– Wyróżnienie specjalne od Michała Stachowskiego dla Damiana Bejgiera – za głos, nad którym warto pracować.
– Wyróżnienie aktorskie dla Weroniki Walasiewicz w wysokości 100 zł.
– Wyróżnienie aktorskie dla Damiana Bejgiera za rolę w spektaklu „Szczęśliwe wydarzenie” w wysokości 100 zł.
– Wyróżnienie za naiwność i prostotę, które bywają silą dla zespołu teatralnego „Amator” za spektakl „Januszek idzie na dyskotekę” w wysokości 200 zł.
– Wyróżnienie za zespołowość dla zespołu teatralnego „Myśl – Nick” za spektakl „Wszystko o mojej matce” w wysokości 200 zł.
– Wyróżnienie za intrygujący i przemyślany scenariusz dla Szymona Szczęcha i Justyny Kapy za spektakl „blumqu” w wysokości 300 zł.
– Wyróżnienie za umiejętne przeprowadzenie dramaturgii i dojrzałą reżyserię dla Grzegorza Szlangi za spektakl „Kazanie XXI” w wysokości 300 zł.
– Wyróżnienie za przenikliwy i surowy obraz współczesnej rodziny dla grupy teatralnej „Horyzont” za spektakl „Krzyżówka rodzinna, czyli tragifarsa w trzech odsłonach” w wysokości 300 zł.

oraz NAGRODY:
– Nagroda aktorska (kobieca) dla Agaty Wickiej za spektakl „To dla ciebie, mamo”. Za sprawność sceniczną, umiejętności komediowe i dryg kabaretowy w wysokości 300 zł.
– Nagroda aktorska (męska) dla Błażeja Tachasiuka za spektakl „Kazanie XXI”. Za wyróżniającą się osobowość sceniczną w wysokości 300 zł.

II miejsce w wysokości 700 zł:
– Za spektakl „Drzwi” w wykonaniu zespołu teatralnego „Alchemia”. Za ujmujące wykorzystanie alternatywnych środków teatralnych i udowodnienie, że dramaturgię sceniczną można budować bez słów.
II miejsce w wysokości 700 zł:
– Za spektakl „Szczęśliwe wydarzenie” w wykonaniu grupy teatralnej „Wieko od trumny”. Za brawurową realizację dramatu Sławomira Mrożka.
I miejsce w wysokości 1000 zł:
– Za spektakl „Wszystko o mojej matce” w wykonaniu grupy teatralnej „Myśl – Nick”. Za umiejętne odnalezienie proporcji między prawdą a formą sceniczną.
Jury postanowiło przyznać Nagrodę Główną w wysokości 1500 zł za dojrzałą i spójną autorską propozycję teatralną. Dla spektaklu „blumqu” w wykonaniu Szymona Szczęcha.

Dodaj komentarz