Michał Jaros laureatem Nagrody Młodzi Twórcy Kultury

Michał Jaros został laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury 2017. Oprócz niego tegorocznymi laureatami zostali: Kami Kocurek, Klaudiusz Grabowski, zespół Algorhythm.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w klubie Żak.

Jury o laureacie

„Od 2012 roku aktor Teatru Wybrzeże. Ma w dorobku długą listę kreacji w spektaklach gdańskiej sceny, bardzo często pojawia się w głównych rolach. Tak było choćby w przypadku PŁATONOWA – za tę rolę otrzymał nagrodę indywidualną na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Tak było też w przypadku BRONIEWSKIEGO, gdzie współtworzył tytułową postać – zagrał poetę w latach młodości. Za tę role zdobył m.in. nominacje do nagrody miesięcznika Teatr. Można go zobaczyć także w takich spektaklach jak: MAPA I TERYTORIUM, PORTRET DAMY, WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU i ZAKOCHANY SZEKSPIR.”

Wszyscy nominowani obecni na gali:

DSC_2766

Wśród tegorocznych nominowanych obok Jarosa znalazł się również Piotr Biedroń, aktor tego samego teatru.

DSC_2695

O nagrodzie
Jedna z najważniejszych nagród artystycznych w Gdańsku honorująca młodych twórców (do 35. roku życia), którzy zdążyli już zaistnieć w świadomości nie tylko lokalnego środowiska artystycznego, ale znani są również w kraju i za granicą.

Dodaj komentarz