9.08 Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Małgorzaty Talarczyk

Małgorzata Talarczyk rolą w spektaklu „Piosenka jest dobra na wszystko” świętować będzie jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

Termin: 9.08.2015, godz. 20.00

Miejsce: Scena Letnia Teatru Miejskiego

Bilety:

Kabaretowo – musicalowe i absurdalno – oniryczne widowisko w morsko – księżycowej scenerii. Okazja do fantastycznej zabawy z ekscentrycznymi artystami tropem najgłośniejszych przedstawień Sceny Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Na nowo wybrzmią kultowe sceny z przedstawień takich jak „Trans – Atralntyk”, czy „Iwona, księżniczka Burgunda”, a zabrzmią wielkie przeboje, takie jak „Nie przerywajcie zabawy”, „S.O.S.”, „Rodzina”, „Ja się boję sama spać”, „Tango Anawa”, „świecie nasz”, czy tytułowa „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Małgorzata Talarczyk
Debiutowała w „Apetycie na czereśnie” Agnieszki Osieckiej 19 listopada 1970 roku w jeleniogórskim Teatrze Dolnośląskim. Od 1982 roku, z dwuletnią przerwą, jest aktorką Teatru Miejskiego w Gdyni. Łaskawa scena pozwoliła artystce kreować najróżniejsze postacie: niewinne dziewczęta i święte, bezwzględne, silne kobiety, troskliwe matki i babcie. Owa różnorodność, obok prawdy, jest dla Małgorzaty Talarczyk istotą aktorstwa. Zagrała m.in. Marię w „Warszawiance” Wyspiańskiego, Justysię w „Mężu i żonie” Fredry, Kasandrę w „Odprawie posłów greckich” Jana Kochanowskiego, Marię Magdalenę w „Historyi o chwalebnym zmartwychwstaniu pańskim” Mikołaja z Wilkowiecka, Pudla w „Brytanie Brysiu” Aleksandra Fredry, Klaudestynę de Montreuil w „Bezimiennym dziele” Stanisława I. Witkiewicza, Uczycielkę w „Konopielce” Edwarda Redlińskiego, Hermię i Tytanię w „Śnie nocy letniej” Williama Shakespeare’a, Księżnę Himalaj w „Operetce” Witolda Gombrowicza, Iwonę i Królową Małgorzatę w „Iwonie, księżniczce Burgunda” Witolda Gombrowicza, Alę i Eugenię w „Tangu” Sławomira Mrożka, Matkę w „Balladynie” Juliusza Słowackiego, Gwinonę w „Lilli Wenedzie” Juliusza Słowackiego, Panią Marię w „Kompozycji w słońcu” Ingmara Villqista, Meg w „Urodzinach Stanleya” Harolda Pintera, Hrabinę Respektową w „Fantazym” Juliusza Słowackiego, Praskowię w „Biesach” Dostojewskiego. Pracowała pod kierunkiem m.in.: Adama Hanuszkiewicza, Henryka Tomaszewskiego, Waldemara Śmigasiewicza, Jerzego Rakowieckiego. Jest laureatką Nagród Artystycznych Prezydenta Miasta Gdyni, nagród aktorskich na festiwalach teatralnych w Toruniu i Opolu oraz na Festiwalu Sztuk Współczesnych we Wrocławiu. Od 1983 roku, z kilkuletnią przerwą, pozostaje nauczycielką zadań aktorskich w Studium Wokalno – Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Kilkudziesięciu dyplomantów osiągnęło dyplom aktorski pod jej ręką. Od 1996 roku przewodniczy gdańskiemu Oddziałowi Związku Artystów Scen Polskich. W 2004 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi.

Dodaj komentarz