8.09 Blisko kreatywności – warsztaty w ramach programu Teatr Polska

Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty towarzyszące spektaklowi „blisko” dla najmłodszych widzów.

Warsztaty dedykowane są wszystkim osobom dorosłym zainteresowanym twórczą pracą z dziećmi do 5 roku życia (edukatorom, rodzicom, animatorom, artystom). W ramach warsztatów będziemy się inspirować, poszukiwać możliwych dróg kreatywnej pracy z dziećmi, czerpiącej inspiracje ze sztuk performatywnych dla najnajmłodszych. Wszystkie działania realizowane podczas warsztatów doprowadzą do lepszego zrozumienia specyfiki odbiorcy, którym jest niemowlę i bardzo małe dziecko, lepszego poznania jego możliwości percepcyjnych i poznawczych, a jednocześnie pokażą różne ścieżki ekspresji interesujące w kontekście pracy z tak bardzo małymi dziećmi.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy w Sekretariacie ŻOK pod nr. telefonu: 55 247 2230 lub elektronicznie: zok@zok-ndg.pl
Warsztaty są nieodpłatne.

Żuławski Ośrodek Kultury, piątek 08.09.2017, godz. 17:00 (Uwaga! warsztaty odbywają się w tym samym czasie co spektakl)

,,blisko”Spektakl dla dzieci od 1 do 3 lat i bliskich im dorosłych.
reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
scenografia: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
tańczą: Paulina Giwer-Kowalewska Filip Meyer-Lüters

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. BLISKO stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas.

BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które odwiecznie łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem. Co to znaczy troska? Jak można o kogoś dbać? W jaki sposób możemy się sobą opiekować? To tylko niektóre z pytań, tak ważnych dla rozwoju naszej emocjonalności, na które twórcy przedstawienia spróbują odpowiedzieć wspólnie z bardzo małymi widzami.
Dwoje tancerzy na okrągłej scenie – krąg życia i wspólnoty, a w jego centrum matrioszka – symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Tradycyjna w swej formie lalka zyskuje współczesny rys i może być kreatywnie przetwarzana – zarówno przez artystów, jak i widzów. Forma staje się punktem wyjścia do rozmowy bez słów, w której bliskość, dotyk, czułość stają się najważniejszymi tematami.

Spektakl dla dzieci od 1 do 3 lat i bliskich im dorosłych
Spektakl zrealizowany w kooprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Art Fraction Foundation
Bilety w cenie 10 zł do nabycia od 4 września w Sekretariacie ŻOK.

Dodaj komentarz