3-12.06 VIII Gdański Festiwal Tańca

Program 8. Gdańskiego Festiwalu Tańca w Klubie Żak.

Termin: 3-12.06.2016 r.
Miejsce: Klub Żak
Bilety: 3-25 zł

FB

Gdański Festiwal Tańca

Program:
3.06.2016 r. Otwarcie Festiwalu, Trójmiejska Korporacja Tańca, dzień premier
godz.19.00 Jasno, czyli ciemno, Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska, współpraca artystyczna: Pavel Zustiak
godz.20.30 Uchodcy. Testigo Documentary, Wioleta Fiuk, Patryk Gacki, Michał Łabuś, współpraca artystyczna: Pavel Zustiak

4.06.2016 r.
godz.19.00 Wspólne, Tatiana Kamieniecka, Natalia Oniśk, Magdalena Przybysz, choreografia: Renata Piotrowska
godz.20.30 Democratic Body, Teatr Rozbark, choreografia: Anna Piotrowska

5.06.2016 r.
godz. 10.00 Rio de Luna, Da.Te Danza, choreografia: Omar Meza, spektakl dla dzieci
godz. 19.00, Alpha – The new Wilderness, Panama Pictures, choreografia: Pia Meuthen

6.06.2016 r.
godz. 19.00 Diccillu, Cie. Dysoundbo, choreografia: Linda Magnifico
godz. 21.00 Room 40, Daniela Komędera, Anna Kamińska, Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak, choreografia: Maciej Kuźmiński

7.06.2016 r.
godz.19.00 Nesting, Krakowski Teatr Tańca, choreografia: Idan Cohen
godz.21.00 Hnoki, Viktória Dányi, Nóra Horváth, Péter Juhász, Máté Mészáros, Dávid Mikó, Áron Porteleki, Csaba Varga, choreografia: Mate Meszaros

Solo Dance Contest 2016
8 – 11.06.2016
godz.18.00 Solo Dance Contest, pokazy konkursowe, preselection

12.06.2016 r.
godz. 18.00 Solo Dance Contest, pokazy finałowe, finals
godz. 20.00 Fenomen – projekt społeczny, choreografia: Maciej Kuźmiński,premiera
godz. 21.00 Solo Dance Contest ogłoszenie werdyktu, verdict announcement

Tancerze/Dancers
1. Smirk, Sara Bleasdale, Great Britain
2. Secret Charm, Joanna Aeltonen, Luxemburg
3. When Princess Green Sees Life In Red, Cindy Clech, France
4. Dynamo, Carmen Laraz, Spain
5. Effacee(s),Wendy Cornu,France
6. Ospite Lontano, Sindrome di Ulisse, Maxime Freixas,France
7. La la la la, Magdalena Widłak, Poland
8. Jak uprawiać żeby wyszło, Kalina Porazińska, Poland
9. We are time,Federica Bottini, Italy
10. Divigacion,Carlos Gonzales, Spain
11. Zenit:Nadir, Laura Garcia,Spain
12. Rytm Przestrzeni, Krystyna Szydłowska, Poland
13. Solo for Real, Jernej Bizjak, Slovenia
14. Inspiracje – Planetoidy, Marta Zawadzka, Poland
15. Tam i tu, tu i tam, Agnieszka Janicka, Poland
16. Re:Birth, Yunyi Sun, Spain
17. The river of her life, Laura Guy, France, Denmark
18. 6-th dance, Joseph Aka, France
19. Beyond,Jolanda Leoellman, Germany
20. The dwarf,Canal Yucel Pekicten, Turkey
21. Gaveston, Bruno Duarte, Portugal
22. A step towards, Enrico Paglialunga, Italy
23. Homogemonia, Ewelina Drzał Fałkiewicz, Poland
24. Symptoma,Fabian Fejdasz, Poland
25. Requiem for a cannibal, Stephanie Roser, Turkey
26. Timor,Carlitos Aller, Spain
27. Archeopteryx, Yasmin Avissar, Germany
28. Logos, Adel el Shafey, Francja
29. The voice and movement solo, Ann Kathrin Granhus, Norway
30. Woman on boarder, Laura Witzleben, Germany
31. The outfit, Afina Feodassidi,Germany

Jury
Gun Lund (SWE), Dam van Huynh (GBR), Hanna Raszewska (POL)

fot. Nesting, Krakowski Teatr Tańca (fot. Andrzej Janikowski)

Dodaj komentarz