28-30.09 BytOFFsky Festiwal 2017

Spektakle, koncerty, warsztaty.

Program

Czwartek 28.09.2017
Przedpołudnie edukacyjne
Warsztaty konstruowania lampionów inspirowanych twórczością Józefa Chełmowskiego – Francois Monnet & Monika Petryczenko – INSOLITE LIGHTS (Bytowskie Centrum Kultury)
„Dom duszy” warsztaty dla przedszkolaków – Ewa Łukasiewicz, Iwona Dróżdż – Teatr Szwalnia (Przedszkole nr 1)
„Sztuka na patykach” – warsztaty kuglarskie (Liceum Ogólnokształcące)
„Dom duszy” warsztaty dla przedszkolaków – Ewa Łukasiewicz, Iwona Dróżdż – Teatr Szwalnia (Przedszkole nr 2)
„Diabelskie ziele” I. Brzeska; spektakl dla dzieci inspirowany kaszubską baśnią, scenariusz i reżyseria: Irena Brzeska (Szkoła Podstawowa nr 2)
„Zakochani z Chmielna” I. Brzeska; spektakl dla dzieci inspirowany kaszubską baśnią, scenariusz, reżyseria: Irena Brzeska (Szkoła Podstawowa nr 2)
Wydarzenia
16.00 Otwarcie wystawy „Józef Chełmowski – człowiek renesansu” i promocja książki „Pasieka wyobraźni – o twórczości Józefa Chełmowskiego” (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
17.30 „Iwan Karamazow zwraca bilet” – Michał Studziński; spektakl na motywach powieści „Bracia Karamazow” i „Biesy” F. Dostojewskiego, reż. Stanisław Miedziewski ((Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
19.00 „Ojcowie” – Teatr Kana; spektakl, scenariusz i reżyseria Mateusz Przyłęcki (Bytowskie Centrum Kultury)
21.00 New Cage – Joanna Halszka Sokołowska & Bartłomiej Tyciński ; koncert (Klub Festiwalowy Jaś Kowalski) (wydarzenie jeszcze nie potwierdzone)

Piątek 29.09.2017
Przedpołudnie edukacyjne
Warsztaty konstruowania lampionów inspirowanych twórczością Józefa Chełmowskiego – Francois Monnet & Monika Petryczenko INSOLITE LIGHTS (Bytowskie Centrum Kultury)
„Sztuka na patykach” – warsztaty kuglarskie (Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych)
11.00 „Dom duszy” – Ewa Łukasiewicz, Iwona Dróżdż; spektakl dla dzieci, koncepcja i realizacja: Ewa Łukasiewicz, Iwona Dróżdż, scenografia: Justyna Rochala (Bytowskie Centrum Kultury)
Warsztat technik aktorskich – Mieczysław Giedrojc; warsztat (S.P. nr 1 z oddziałami gimnazjum)
„Diabelskie ziele” I. Brzeska; spektakl dla dzieci inspirowany kaszubską baśnią, scenariusz i reżyseria: Irena Brzeska (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
13.00 „Dom duszy” Ewa Łukasiewicz, Iwona Dróżdż; spektakl dla dzieci, koncepcja i realizacja: Ewa Łukasiewicz, Iwona Dróżdż, scenografia: Justyna Rochala (Bytowskie Centrum Kultury)
Wydarzenia
16.00 „Głosy szkła” Teatr Brzozaki ; spektakl (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
17.00 „Damroka” I. Brzeska; spektakl dla dzieci i dorosłych, scenariusz i reżyseria: Irena Brzeska (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
18.30 „Wolny Kurdystan” Marcin Brzozowski, Kacper Majewski, Sihad Khalil; opowieść połączona z projekcją filmową, koncepcja i realizacja Marcin Brzozowski / Kacper Majewski, współpraca Sihad Khalil

21.30 Żywiołak – Muzyka Pół/nocy; koncert: Robert Jaworski – lira korbowa, fidel renesansowa, Michał Stawarz – perkusja, Kamil Strzyżewski – lutnia romantyczna, bas akustyczny, Wiktoria Kwiatkowska – wokal, przeszkadzajki, Emilia Zbierska – wokal (Klub Festiwalowy Jaś Kowalski)

Sobota 30.09.2017 
Wydarzenia
15.00 „Skry Ormuzdowe” Teatr Brzozaki ; spektakl (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
16.30 „Damroka” I. Brzeska; spektakl dla dzieci i dorosłych, scenariusz i reżyseria: Irena Brzeska (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
17.30 Spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem. Moderacja: Barbara Kosmowska (Klub Festiwalowy Jaś Kowalski)
19.30 „Strefa zagrożenia” Anna Steller & Leon Dziemaszkiewicz ; spektakl, scenariusz i reżyseria: Krzysztof Dziemaszkiewicz, Anna Steller, muzyka: collage, projekt świateł: Józef Leoniuk, kostiumy: Krzysztof Dziemaszkiewicz (Bytowskie Centrum Kultury)
20.30 Pokazy powarsztatowe – lampiony, „Sztuka na patykach” – szczudła, fireshow i fontanna (Bytowski Rynek)
21.30 Łoskot: Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy, Piotr Pawlak – gitara, Olo Walicki – kontrabas, Macio Moretti – perkusja (Klub Festiwalowy Jaś Kowalski)

Tagi

Dodaj komentarz