25.02 Dwoje, Teatr Gdynia Główna

Spektakl Marka Sadowskiego, aktora Teatru Muzycznego.

Termin: 25.02.2017, godz. 19.00
Miejsce: Teatr Gdynia Glówna
Bilety: 30-35 zł

scenariusz i reżyseria: Marek Sadowski
występują:
Ona – Martyna Gogołkiewicz
On – Dariusz Czarniecki
oświetlenie i efekty dźwiękowe: Marzena Chojnowska

Ona i On. Dwoje ludzi utkwionych ze sobą Gdzieś i Kiedyś. Związanych przeszłością, której zdają się nie pamiętać, a która nie pozwala o sobie zapomnieć. Usiłujących odnaleźć dawną bliskość, jednak nie będących już w stanie zwyczajnie ze sobą rozmawiać. Na drodze do szczerości stają im: prawda – z którą nie umieją się zmierzyć – i przekonanie o tym, że wszystko zostało już powiedziane. Szukają więc siebie pomiędzy słowami, w niedopowiedzeniach oraz w kolejnych, odgrywanych przed sobą rolach. W ten sposób prowadzą dialog o tym, co dla nich ważne – wzajemnej potrzebie siebie – obnażając stopniowo to, co niewypowiedziane. „Dwoje” nie jest spektaklem komediowym. To raczej, przetykana gdzieniegdzie uśmiechem, historia o samotności. Czy miłość zawsze zwycięża? Na to pytanie będziecie musieli Państwo odpowiedzieć sami. 

Informacje o twórcach:

Marek Sadowski – aktor, poeta, tekściarz, tłumacz. Pół-Krakus, pół – Gdynianin. Zanim zawodowo zajął się aktorstwem, pisał i wystawiał własne teksty, w tym nagradzany monodram „Dylemat Niebieski”, którym zdobył zaproszenie na Festiwal Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA) gdzie miał zaszczyt występować obok aktorów takich jak Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska czy Jan Peszek. Przy okazji premierowego wystawienia monodramu poznał Ewę Ignaczak oraz Idę Bocian, czego owocem jest obecna współpraca z Teatrem Gdynia Główna. Po trzech latach studiów filologii romańskiej na specjalności translatorycznej, rozpoczął naukę w PPSWA im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2015 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Na scenie zawodowej debiutował w 2012 roku rolą krawca Motla w „Skrzypku na dachu” w reżyserii Jerzego Gruzy. W Teatrze Gdynia Główna występuje w spektaklach „Pomiędzy” oraz „Burmistrz”.

Dariusz Czarniecki – Urodzony w Suwałkach, student IV roku PPSWA w Gdyni. Przygodę z teatrem rozpoczął w 2012 roku. Występuje w kilku produkcjach TM w Gdyni, CK w Gdyni w spektaklu Mayday Run for your wife, za sobą ma także udział w czytaniu performatywnym z cyklu PC Drama „Supernova Live” w reż. Macieja Konopińskiego.

Martyna Gogołkiewicz – Dyplomantka studium wokalno-aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Wystepuje w sztuce „Mayday2” wystawianej na terenie Trojmiasta, gdzie wciela sie w Wiktorię, córkę głównego bohatera. Bilka w musicalu „Skrzypek na Dachu” Teatru Muzycznego w Gdyni. W Muzycznym można ją także oglądać w spektaklu dyplomowym w reżyserii Mirosława Baki/Anny Urbanowskiej „Ostatni dzwonek”.

DWOJE plakat

Dodaj komentarz