24-25.11 Warsztaty: Lalkarstwo teatralne. Spacer śladami rzemiosła

Odkryj fantazję scenografów i wyrusz z nami w wyjątkową podróż do świata lalek teatralnych.

• Spacer śladami rzemiosła lalkarskiego •
Oprowadzanie i eksploracja wystawy „Od marionetek do robotów. Historia teatrów lalkowych w Gdańsku”. Spektakl Lalek — wydarzenie otwarte!

25 listopada, sobota, godz. 11:00 – 13:00
Miejsce: Pałac Opatów w Oliwie, Oddział Sztuki Nowoczesnej w Gdańsku
Prowadząca: Małgorzata Abramowicz

Warsztaty 
Warsztaty tworzenia formy lalkarskiej. Prezentacja lalek teatralnych — obowiązują zapisy (www.warsztaty-teatralna-forma-lalkarska.evenea.pl)
24, 25 listopada, piątek, sobota, godz. 11:00 – 16:00
Miejsce: Pałac Opatów w Oliwie, Oddział Sztuki Nowczesnej w Gdańsku
Prowadzący: Karolina Michałek i Marcin Marzec

Wraz z Teatrem Barnaby uczestnicy warsztatów wyruszą w nieprzewidywalną podróż do świata baśni i fantastycznych postaci oraz stworzeń, zapoznają się z różnymi technikami lalkarskimi, a także spróbują swoich sił w animacji lalki teatralnej.

Podczas spotkań, przywołamy niepochamowaną kreatywność i zamglone wspomnienia z dzieciństwa, obudzimy abstrakcyjne myślenie o formie i barwie. Zmierzymy się z wykreowaniem własnego bohatera, zaprojektowaniem jego formy w postaci lalki – pacynki, a następnie jej własnoręcznym wykonaniem krok po kroku. Zwieńczeniem warsztatów będzie „tchnięcie życia” w stworzone przez uczestników pacynki, przypisanie im osobowości, właściwego głosu oraz charyzmy.

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane również lalki typu muppet, pacynki, marionetki i jawajki.

Zachęcamy do gromadzenia koralików, cekinów, guzików, tasiemek, koronek i ścinków barwnych tkanin w celu nadania lalce własnego, wyjątkowego charakteru oraz przyozdobienia jej unikatowym detalem.

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu Artonautyka są bezpłatne!
Sprawdź co się będzie działo na www.artonautyka.org

| Arts and Crafts | jest drugą odsłoną przedsięwzięcia, w którym w oparciu o tradycję i historię Gdańska stworzyłyśmy cykl inspirowany jego dziedzictwem kulturowym (filozofia, teatr, kostium, jubilerstwo). Jednym z najistotniejszych założeń projektu jest ukazanie ciągłości pokoleniowej gdańskich twórców oraz nawiązanie międzypokoleniowego dialogu w formie wzajemnej inspiracji. W tym celu do projektu zaproszeni zostaną doświadczeni rzemieślnicy starszego pokolenia oraz przedstawiciele lokalnego biznesu, których firmy wywodzą się z tradycji rękodzielniczych, a także przedstawiciele młodego pokolenia, którzy kontynuują te tradycje przekuwając je w nową jakość.

Artonautyka 2017 | Arts and Crafts | jest realizowana przez FairArt Foundation. Nasza fundacja zajmuje się m.in. edukacją i popularyzacją idei równego dostępu do kultury oraz zapewnianiu twórcom warunków do ciągłego rozwoju artystycznego.

Projekt dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk.
Partnerem Spotkania i wsparciem merytorycznym jest Oddział Sztuki Nowoczesnej MNG

Dodaj komentarz